Primátorka města Brna navštívila Vídeň. Se starostou Vídně řešila covid-19, navštívila i výstavu Loose v Českém centru

V úterý 15. června navštívila primátorka města Brna Markéta Vaňková Vídeň. Její program zde zahrnoval setkání s velvyslankyní České republiky Ivanou Červenkovou i společné pracovní jednání se starostou města Vídeň Michaelem Ludwigem přímo v jeho pracovně. Společně pak navštívili výstavu A. Loose v Českém centru ve Vídni.


„S vídeňským starostou Michaelem Ludwigem jsem se setkala už podruhé. Navíc je to má první letošní a vůbec první zahraniční pracovní cesta po pandemii covid-19. I zvládání této nemoci se stalo jedním z témat, které jsme společně se starostou a českou velvyslankyní na vídeňské radnici probírali. Neopomněli jsme ani další společná témata a projekty, které naše města spojují,“ shrnula primátorka Markéta Vaňková.

Kromě výměny zkušeností v oblasti testování a očkování proti covid-19 přišla řeč i na Den partnerských měst, který se v Brně uskuteční v příštím roce. V neposlední řadě byla primátorčiným programem návštěva Českého centra ve Vídni, kde se nyní koná odložená výstava ke 150. výročí narození Adolfa Loose, významného brněnského rodáka, který později působil právě ve Vídni. Výstava Adolf Loos: Brněnský a plzeňský příběh (Brünner und Pilsner G’schichten) připomíná umělcovy brněnské kořeny a zároveň jeho nejvýznamnější interiérové práce zachované a zachráněné v Plzni. Primátorka Markéta Vaňková převzala nad touto výstavou záštitu, statutární město Brno je jedním z jejich hlavních partnerů. Výstava potrvá do konce srpna.

Vídeň a Brno se staly partnerskými městy v roce 1998. Od té doby probíhá čilá partnerská výměna zkušeností a spolupráce v mnoha oblastech

NetConcert Angelique Kidjo

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Další články z rubriky

ARCHIV ZPRÁV
út 29.06.2021 10:35
0 +
 
29. SEZONA ČNSO

Hlavní zprávy

 

NetConcert George Duke Band