Poslední aktualizace


Hodonínští občané a odborníci bojují proti klimatickým změnám

Občané Hodonína spolupracují na adaptační strategii ke zmírňování dopadů klimatických změn na jejich město. Do projektu jsou zapojeni odborníci z Nadace Partnerství a organizace Člověk v tísni. Strategie bude zahrnovat jak urbanizované oblasti, tak okolní krajinu.

0

Zvlnění vozovky vrhá Znojmo do třítýdenního dopravního chaosu

Ve Znojmě probíhají opravy dvou hlavních silnic způsobené zvlnění vozovky těžkou dopravou. Práce budou trvat tři týdny a je nutné využívat objízdné trasy. Opravy narušily ranní dopravní špičku a způsobily zdržení až o desítky minut.

0

Jiří Padevěd (Včera)

Vzácný lev Berberský v Hodonínské zoo

V hodonínské zoo se narodil mladý lev berberský. Pavilon je však částečně uzavřen pro veřejnost, aby zajistil klid nové dvojici. Mladý lev je druhý pokus o chov, první mládě tragicky zemřelo.

0

Lenka Hubingerová (Před 2 dny)

Nová kaple v Nesvačilce za 24 milionů korun

V obci Nesvačilka v Brněnsku byla slavnostně otevřena nová kaple, na které se místní podíleli více než deset let. Stavba byla podpořena místními i dárci z celé republiky, včetně řady významných osobností. Celkové náklady dosáhly 24 milionů korun.

0

Michaela Prokopová (Před 2 dny)

Po mecenášce Babyboxů pojmenovali odloženou dívku

Osmdesátiletá Eva Němcová, soukromý podporovatel babyboxů, byla oceněna pojmenováním nově narozené dívky po ní. Eva Němcová, která byla sama sirotek a bezdětná, věnovala většinu svého majetku babyboxům.

0

Lenka Hubingerová (Před 3 dny)

Oslavy otevření zahradního ráje Arnoldovy vily

Arnoldova vila slaví otevření své zahrady, která bude přejmenována na Park Cecilie a Cornela Hože. V programu najdete komentovanou prohlídku s docentem Přemyslem Krejčiříkem. Událost přináší kulturu, historii a občerstvení zdarma.

0

Adam Wágner (Před 4 dny)

Rekonstrukce centra pro bezdomovce za 300 milionů

Diecézní charita Brno chystá na podzim renovaci svého centra pro bezdomovce za 130 milionů korun. Během oprav se centrum dočasně přesune do bývalého domova pro seniory sv. Ludmily v Židenicích, což vyvolává obavy místních obyvatel i městské části.

0

Adam Wágner (Před 5 dny)

Brněnský sbor dobyl Saúdskou Arábii operou v arabštině

Český filharmonický sbor Brno debutoval s operou v arabštině, "Dívka s modrýma očima", v Saúdské Arábii. Úsilí posunulo hudební divadlo v zemi a otevřelo Rijád světu. Opera je založená na staré arabské pověsti.

0

Rebeka Schmidt (Před 5 dny)

Brno slaví 170. narozeniny Leoše Janáčka

K oslavám 170. narozenin Leoše Janáčka se v Brně chystá obsáhlý program, který zahrnuje mimo jiné projekci inscenace Její pastorkyňa z Královské opery v Londýně.

0

Jiří Padevěd (Před 6 dny)

Vyškovská Studnice bojuje s nedostatkem vody

Vyškovská obec Studnice čelí nedostatku vody. Radnice nyní hloubí třetí vrt pro zajištění pitné vody. První dva vrty vysychají. V posledních třech letech musela radnice kvůli suchu dovážet vodu. Paralelně s tím hledá řešení i Jihomoravský kraj a další obce.

0

Jiří Padevěd (Před týdnem)

Nové validátory v Brně: Kup si jízdenku přímo v autobuse

Nová linka 304 v Brně představí nový typ validátoru, který umožňuje pasážerům koupit jízdenku přímo v autobuse. Validátory jsou již instalovány v devíti vozech, ale Kordis plánuje rozšířit tento systém na další linky a autobusy.

0

Miroslav Pucholt (Před týdnem)

DPMB zavádí kamery pro kontrolory

Dopravní podnik města Brna (DPMB) zavádí kamerový systém pro pracovníky přepravní kontroly. Rozhodnutí přišlo vzhledem k rostoucímu počtu slovních útoků a stížností ze strany cestujících. Kamerový systém umožní nejen lepší zjišťování a řešení stížností, ale také poskytne policejním silám důkazy pro vyšetření trestné činnosti.

0

Jiří Padevěd (Před týdnem)

Zahájení železniční výluky mezi Střelicemi a Rapoticemi

Sedmiměsíční železniční výluka začala na úseku mezi Střelicemi a Rapoticemi. Cestující budou muset využít náhradní autobusovou dopravu. Probíhá zde modernizace železnice, zahrnující zdvojkolejnění a elektrifikaci tratě.

0

Miroslav Pucholt (Před týdnem)

Brněnský umělec oživuje historii vily Löw-Beer

Brněnský umělec představuje své nové práce inspirované historií vily Löw-Beer a osudy jejích majitelů na počátku 2. světové války. Výstavu lze navštívit denně kromě pondělí v rámci běžné prohlídky vily, bez příplatku.

0

Adam Wágner (Před týdnem)

Třetí děvčátko roku nalezeno v Znojemském babyboxu

V babyboxu ve Znojmě nalezeno opuštěné děvčátko, třetí dítě v tomto roce. Návrhář babyboxů, Lukáš Hess, dítě pojmenoval Eva. Babyboxy slouží k ochraně života a zdraví opuštěných dětí, ačkoliv se setkávají s kritikou. Česká republika nyní má 88 babyboxů.

0

Rebeka Schmidt (Před 2 týdny)