ZPRÁVY Sport Brno

Martina Rumlenová získala ROK CUP WINTER TROPHY 2022 v nejobsazenější kategorie Mini ROK

Martina Rumlenová ovládla závod v italském Lonatu a získala ROK CUP WINTER TROPHY 2022 v nejobsazenější kategorie Mini ROK.

0

Před měsícem

Město i letos počítá s podporou sportu

Na dnešním zasedání se radní zabývali podporou sportu. Schválili vyhlášení dvou dotačních titulů týkajících se podpory významných sportovních akcí a vybraných sportovních odvětví.

0

Před 3 měsíci

V Medlánkách se obnoví kurt a rozšíří workoutové hřiště

Projekt Medlánky v pohybu získal podporu veřejnosti v participativním rozpočtu Dáme na vás v roce 2020. Radní dnes vybrali dodavatele k uzavření smlouvy na realizaci zakázky na stavební práce v rámci tohoto projektu. Stala se jím společnost SPORTOVNÍ PODLAHY ZLÍN. V Medlánkách se tak obnoví volejbalový kurt, zlepšení se dočká také workoutové hřiště.

0

Před 5 měsíci

V Medlánkách přibude nová sportovní hala

Brněnští radní schválili poskytnutí 3 700 000 korun na zpracování projektu nové sportovní haly, která bude stát v brněnské městské části Medlánky.

0

Před 6 měsíci

Mobilní kluziště bude letos v Nové Zbrojovce, radní podpoří také Motivační konferenci

Městská rada dnes pověřila městskou část Brno-střed zajištěním montáže a provozu kluziště v areálu Nové Zbrojovky v Židenicích. Brněnští radní také ve středu 3. listopadu 2021 souhlasili s pořádáním akce Motivační konference, která se odehraje v rámci veletrhu LIFE! Má se uskutečnit 27. listopadu.

0

Před 6 měsíci

Brno příští rok opět uspořádá Olympijský festival

Příští rok se v Brně u příležitosti konání XXIV. zimních olympijských her odehraje rovněž Olympijský festival. Město na něj přispěje dotací ve výši až 10 mil. Kč. Finanční podporu akce musí ještě schválit městské zastupitelstvo.

0

Před 6 měsíci

Cyklostezka podél Svitavy od Cacovického ostrova přes náhon bude bezpečnější

Cyklostezka podél řeky Svitavy je oblíbeným místem pro rodinnou rekreaci. Úsek cyklostezky vedoucí z Cacovického ostrova přes Cacovický náhon a dále pokračující po pravém břehu řeky má špatné šířkové uspořádání, kvůli kterému vznikají kolizní situace.

0

Před 6 měsíci

Šest organizací žádajících o dotaci z výzvy Národní sportovní agentury má šanci na podporu od města

Podpořit sport v Brně finanční dotací z rozpočtu města doporučili radní zastupitelům na svém dnešním jednání. Z rozpočtu na rok 2022 by šestice organizací mohla dostat celkem 26 450 000 korun. Jedná se o organizace, které na své projekty žádají o dotaci také Národní sportovní agenturu. Právě spolufinancování ze strany města zvýší jejich šanci dotaci získat.

0

Před 6 měsíci

Brno vyčlenilo 1 882 000 korun na podporu sportovních aktivit

Brněnští radní schválili dotace na projekt Parkour koncept pro zdravé stárnutí, na akci Brno dance cup 2021, nebo na podporu vrcholových sportovních klubů Basketbal SK Královo Pole a Žabiny. Poskytnutí příspěvků musí ještě schválit listopadové zastupitelstvo.

0

Před 7 měsíci

Ke smlouvám na kompletní rekonstrukci chlazení v hale Rondo byly zpracovány dodatky

V červnu 2020 byly mezi městem Brnem a společností Starez-Sport uzavřeny smlouva o poskytnutí účelové investiční dotace a smlouva o poskytnutí návratné finanční výpomoci z Fondu kofinancování projektů na kompletní rekonstrukci chlazení v hale Rondo, dnes DRFG areně.

0

Před 7 měsíci

Brno podpoří plaveckou výuku na základních školách

Rada města Brna dnes schválila poskytnutí finančního příspěvku ve výši 865 000 korun na zajištění plavecké výuky na brněnských základních školách.

0

Před 7 měsíci

Radní doporučili schválit individuální dotace pěti brněnským sportovním klubům

Na dnešním zasedání se brněnští radní zabývali individuálními dotacemi pro brněnské sportovní kluby.

0

Před 7 měsíci

Cyklisté projedou bezpečněji díky novému chodníku na Dusíkově

Až 250 cyklistů denně projede přes ulici Dusíkovu. K dispozici mají ale nesouvislý chodník s různými povrchy a v některých místech musejí vjet do silnice. Na ní je vysoká intenzita provozu, a oblast je tak nebezpečná. Tento problém by měl vyřešit investiční záměr, který dnes schválili brněnští radní. Podél Dusíkovy vzniknou nové zpevněné chodníky a účelová komunikace, stávající zpevněné plochy projdou úpravou. Vznikne tak chodník s povoleným vjezdem cyklistů, který bude možné propojit s připravo

0

Před 8 měsíci

Brno podpoří mistrovství republiky v hraní počítačových a mobilních her

Individuální neinvestiční dotace ve výši dva miliony korun na podporu Mistrovství ČR v PC/mobilních hrách 2021 bude jedním z bodů, kterými se budou na svém dalším jednání zabývat brněnští zastupitelé. Radní jim totiž včera doporučili její poskytnutí.

0

Před 8 měsíci
Let´s Remember Chet Baker