ZPRÁVY AKTUALITY Brno

Léčba buněčnou terapií po traumatech očí

V tomto týdnu se dostala do další fáze léčba pacientů, kteří díky buněčné terapii mohou získat zpět zrak. Terapie založená na transplantaci vlastních kmenových buněk nazvaná Holoclar® má schopnost obnovit zrak pacientů s těžkým poškozením očí po traumatech popálením či poleptáním.

0

Včera

Očkovací centrum na brněnském výstavišti bude očkovat i neregistrované a to od pondělí

Nově mají možnost zažít atmosféru velkokapacitního očkovacího centra i neregistrovaní. Od pondělí 26. července pro ně bude k dispozici několik stovek vakcín denně. Díky velkému průtoku lidí by zde ani neregistrovaní nemuseli dlouho čekat, protože doplní řady těch, kteří na očkování přichází dle svého vybraného termínu.

0

Před 2 dny

Zvýšený zájem očkování dětí. Očkovací centrum na brněnském výstavišti navýšil denní kapacity až pro 800 dětí

Začátek července ukázal v rezervačním systému zvýšený zájem o očkování dětí ve věku 12-15 let. Pro očkování této skupiny musí být přítomen pediatr. V brněnském očkovacím centru byl k dispozici 2 až 3 dny v týdnu, od příštího týdne se budou děti moci očkovat téměř každý den.

0

Před 3 dny

Ulice Tichého bude rekonstruována - přesněji kanalizace, dostane i nový vodovod

Sítě na žabovřeské ulici Tichého, sloužící lidem už od první republiky, čeká generální obnova. S pracemi, pro něž dnes brněnští radní vybrali zhotovitele, se má podle plánu začít v půlce října.

0

Před 6 dny

Projekt Velodrom bude změněn

Projekt Velodrom v Komárově bude oproti původnímu zadání změněn. Cílem těchto změn je především snaha urychlit projektování a realizaci protipovodňových opatření.

0

Před týdnem

Stres zdravotnického personálu způsobený epidemií mají zmírnit prostředky z dotace Ministerstva zdravotnictví

Nadstandardní psychickou i fyzickou podporu zdravotníků si budou moci dovolit obě městské nemocnice. Nový dotační program Ministerstva zdravotnictví umožní poskytovatelům lůžkové péče, aby dopřáli náležitou prevenci i obnovu sil svým pracovníkům po boji s onemocněním covid-19 v zimních a jarních měsících letošního roku. Rada města dnes dodatečně udělila souhlas zřizovatele s podanými žádostmi o dotaci.

0

Před týdnem

Občané bez domova se budou očkovat na Křenové. Začalo nízkoprahové očkování

Minulý týden začalo v Brně očkování proti nemoci covid-19 u lidí bez domova. Více než 80 dávek vakcíny bylo již zdárně aplikováno. Očkuje mobilní tým Společnosti Podané ruce. K další vakcinaci bude použita jednodávková látka Janssen společnosti Johnson & Johnson.

0

Před týdnem

Proměna oblasti nabírá rychlost – už se pracuje i u podjezdu Caracas

Začalo to na Křížkovského, nyní jsou stavbaři už u brněnského Caracasu. Pokračovat budou na Výstavní a pak na samotném Mendlově náměstí. Probíhající rekonstrukce dopravně velmi zatížené lokality zahrnuje práce na vodovodu, kanalizaci, horkovodech a dalších sítích i úpravu povrchů. Cestujícím městské hromadné dopravy budou sloužit nové bezbariérové zastávky, částečně se také bude měnit trasa trolejbusové dopravy. Předpokládaná hodnota investice města je 155 milionů, hotovo má být na konci léta 20

0

Před týdnem

Otevírání dat města Brno pokračuje a zrychluje se

Od začátku roku 2021 funguje aktualizovaný datový portál data.brno. Hlavním cílem aktualizace webu bylo vytvořit co nejlepší prostředí pro sdílení a poskytování otevřených dat. Tedy takových dat, která lze strojové číst a dále zpracovávat. Zároveň není omezeno jejich další užití, a to např. licencemi.

0

Před týdnem

Odhalení vývojových vad díky umělé inteligenci. Město Brno podpoří unikátní prototypy

Tři projekty uspěly v první výzvě druhého ročníku programu Prototypuj a ověřuj, kterým město Brno společně s inovační agenturou JIC podporuje začínající podnikatelské nápady. Ve finále se představilo 8 projektů, které nabízí unikátní řešení a jejich autoři shánějí zdroje na výrobu prototypu. Tři vítězné projekty si mezi sebe rozdělí 2,5 milionu korun, které pokryjí 70 procent jejich nákladů. Zbytek si příjemci hradí sami.

0

Před 2 týdny

Brno dalo příležitost zahraničním studentům. A to tak, že je podpoří stipendii

Vybrat 25 nejlepších zahraničních studentů, kteří budou v nadcházejících letech studovat na jižní Moravě se stipendijní podporou, bylo úkolem jednání, které proběhlo v sídle JCMM v pondělí 28. 6. 2021. Na výběru budoucích stipendistů se podíleli zástupci brněnských univerzit, statutárního města Brna, Jihomoravského kraje a organizace JCMM, která zajišťuje chod českých lektorátů v zahraničí, kde mají studenti možnost získat certifikát potřebný právě pro studium v českém jazyce. Tzv. Česká centra

0

Před 2 týdny

Plotní je otevřená. Už začíná sloužit nová trať a dokonce i širší silnice na Dornychu

Po ulici Plotní zítra projedou první tramvaje. Projekt Tramvaj Plotní bude zcela hotový v první půlce srpna, už nyní ale dotčená oblast získala souhlas s předčasným užíváním. Na přesunu tramvajové dopravy do ulice Plotní a zkapacitnění Dornychu i Zvonařky se pracovalo tři roky. Na stavbě za 1,2 miliardy korun už zbývá dokončit pouze značení, nezbytný mobiliář a některé chodníky. Cílem projektu byla lepší průjezdnost v jižní části města jak pro městskou hromadnou dopravu, tak pro auta.

0

Před 2 týdny

Jihomoravský kraj překonal kouzelnou laťku milionu naočkovaných pacientů, podíl na tom má i FN Brno

Počet naočkovaných dávek vakcín v Jihomoravském kraji ve čtvrtek 8. července 2021 překonal magickou hranici jednoho milionu. Jižní Morava je v celostátních statistikách na druhém místě za hlavním městem Prahou.

0

Před 2 týdny

Pomoc pro jižní Moravu: Školní jídelna na náměstí Svornosti bude vařit obědy pro členy IZS

Brno se od prvních dní po katastrofální bouři na jihovýchodě Moravy zapojuje do pomoci. Do postižené oblasti zasílá balíčky jídla, městské části nabízejí náhradní bydlení, městské společnosti přispívají finančně i materiálně. Novinkou je, že od 1. července bude školní jídelna na náměstí Svornosti vařit denně 500 obědů pro pracovníky integrovaného záchranného systému, kteří v zasažené oblasti operují.

0

Před 3 týdny
Loop Jazz CLub