ZPRÁVY AKTUALITY Brno

Za nemocnými dětmi přišli zápasníci MMA, na několik oddělení přinesli dárečky, onkologicky nemocným předali finanční šek

„Pomoc můžeš i ty ..!“ tak se jmenoval projekt na podporu vážně nemocným v Dětské nemocnici FN Brno. Již po sedmé se rozdává radost a peníze dětským pacientům díky policistce Petře Deklevové, tentokrát to bylo v Brně.

0

Před měsícem

Známý šéfkuchař vaří pro zdravotníky FN Brno, díky tomu dává práci i lidem s hendikepem

Jako v prvotřídní restauraci, tak si připadali zdravotníci na dvou covidových odděleních FN Brno, kteří dostali výborné menu od šéfkuchaře Marcela Ihnačáka. Pokrmy se připravovaly v zázemí restaurace v bunkru pod brněnským Špilberkem.

0

Před měsícem

Správně používané respirátory zdraví neškodí a před koronavirem bezpečně ochrání

Respirátor ještě před rokem používali spíš jen zdravotníci v první linii, dnes je to povinná výbava každého obyvatele republiky nad 15 let. Povinné jsou například v hromadné dopravě, na úřadech a ve zdravotnických zařízeních. Nosit by se měl respirátor tak, jak uvádí výrobce, většinou jen několik hodin. Pokud se nosí déle nebo i několik dní, mohou si lidé přivodit problémy.

0

Před měsícem

Město Brno pronajme objekt Charbulova 137. Vznikne zde volnočasové a vzdělávací centrum

Pronájem nebytových prostor o výměře 808,07 m2 v budově Charbulova 137, která je součástí pozemku p. č. 2154 o výměře 1533 m2, a dále pronájem části pozemku p. č. 2153 o výměře 804 m2 získá evropský nadační fond Sunrise. Radní dnes odsouhlasili uzavření nájemní smlouvy s touto společností.

0

Před měsícem

Od středy se spustí očkování osob s chronickým onemocněním

Osoby s chronickým onemocněním nebo zdravotním stavem s vysokým rizikem těžkého průběhu covid-19 se od 24. března mohou registrovat na očkovacím místě, a to prostřednictvím Centrálního rezervačního systému s použitím unikátního kódu. Ten získají od svého ambulantního specialisty nebo od specializovaného pracoviště. I nadále mohou chronici využít očkování u svých praktických lékařů a ve vybraných centrech vysoce specializované péče.

0

Před měsícem

Lužánky motivují k aktivnímu trávení volného času soutěží

Středisko volného času Lužánky připravilo ve spolupráci s firmou Bageterie Boulevard soutěž „Staň se mistrem zábavy a vyhraj křupavou bagetu.“ Principem soutěže je sdílení tvoření a jiných aktivit, ať už doma nebo na procházkách. Soutěž není věkově omezená.

0

Před měsícem

Jihomoravští záchranáři poskytují zdravotnickou asistenci v očkovacím centru na výstavišti

Na brněnském výstavišti je každý den připravena posádka ZZS ve složení lékař a záchranář. Ve vyhrazené sekci je k dispozici šest lůžek (z toho tři monitorovaná) k případnému poskytnutí přednemocniční neodkladné péče.

0

Před měsícem

Jak se prodlužují technické prohlídky vozidel (STK) - Omnibus II

Platnost technických prohlídek je prodloužena o 10 měsíců v celé Evropské unii ode dne jejich původní platnosti. Opatření se týká technických kontrol propadlých v období od 1. září 2020 do 30. června 2021. Ty, které propadly v období 1. února - 31. srpna 2020 byly již dříve prodlouženy o 7 měsíců. Znovu prodlužovat už jednou prodloužené STK není možné!

0

Před měsícem

Mikrobiologické laboratoře FN Brno dokážou odhalit jihoafrickou mutaci

Tento týden rozšířily laboratoře Fakultní nemocnice Brno svoji metodiku odhalování mutací SARS-CoV-2.

0

Před měsícem

Podíl bristké mutace koronaviru už u vzorků z laboratoří FN Brno překročil 90%

Výskyt britské mutace u vzorků, které jsou pozitivní na covid je už 93%, minulý týden to bylo 85%, před měsícem šlo o pětinu.

0

Před měsícem

Masarykova univerzita a Brno rozšíří monitoring ovzduší a navrhnou zlepšení

Rozšířit současné kapacity monitoringu ovzduší v Brně a na základě jeho výsledků pak navrhnout nová opatření na jeho zlepšení umožní projekt Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity (MU), na němž bude spolupracovat se statutárním městem Brnem. Projekt v hodnotě téměř 17 milionů korun bude financován z Norských fondů – Výzvy 2A Tromso.

0

Před měsícem

Vjezd do centra Brna se pro nadrozměrná vozidla zpoplatní

O zpoplatnění vjezdů do centra pro nadrozměrná vozidla rozhodlo vedení města. Do oblasti vymezené ulicemi Husova, Nádražní, Koliště a Moravské náměstí se doposud dostanou vozidla nad 3,5 tuny s vjezdovým oprávněním, které je zdarma. Kvůli špatnému stavu vozovky v centru bude nyní zpoplatněno podle váhy vozidla a období trvání oprávnění. Cílem města je významně zregulovat nadměrná a vysokotonážní vozidla ve svém centru. Následovat bude postupná oprava zničených úseků v dané oblasti.

0

Před měsícem

Ve FN Brno léčí covid-19 u závažně nemocných pacientů vysoce účinnou kombinovanou léčbou, lékaři v ní vidí velký potenciál

K hledání nových způsobů léčby koronaviru přivedly odborníky z Hemato-onkologické kliniky FN Brno předchozí smutně končící příběhy jejich pacientů. Snaha byla vyvinout účinný, časný a intenzivní postup, který zabrání rozvoji choroby a nemocné ochrání. To se povedlo díky spojení dvou k léčbě koronaviru určených a schválených preparátů. Od ledna byl tento způsob léčby aplikován u 28 onkologicky nemocných covid pozitivních pacientů, u všech byl postup prokazatelně život zachraňující.

0

Před měsícem

Účastnice projektu Klokanovy školky si pochvalují úspěšnou spolupráci napříč Českem

Čtyři roky, přes tři stovky zapojených mateřských škol a nespočet setkání. Výsledek? Sedm desítek pracovních listů pro děti předškolního věku a vybudovaná síť spolupracujících školek napříč všemi kraji, včetně center kolegiální podpory. Projekt Klokanovy školky, který navázal na metodické pomůcky Klokanův kufr a Klokanovy kapsy, ukončil závěrečnou etapu. Projekt realizuje Středisko volného času Lužánky.

0

Před měsícem
uniweb weby