ZPRÁVY AKTUALITY Brno

Brno zabodovalo v soutěži úřadů s nadstandardními službami

Stříbrnou příčku v Jihomoravském kraji obsadilo město Brno v právě ukončené soutěži Přívětivý úřad, kterou každý rok vyhlašuje Ministerstvo vnitra.

0

Včera

Brněnští profesionální hasiči přivezli vítězství z Mistrovství republiky ve vyprošťování u dopravních nehod

Brněnští profesionální hasiči zaznamenali další úspěch. Jako reprezentanti HZS Jihomoravského kraje vybojovali ve čtvrtek v Kroměříži první místo na 10. ročníku Mistrovství republiky ve vyprošťování u dopravních nehod. Do Brna přivezli medaile a vítězný pohár.

0

Před 2 dny

Vodíkové autobusy by mohly pocházet z Brna. Prototyp vozidla dnes zástupci ZETOR TRACTORS představili primátorce

Autobusy na vodík jsou jednou z cest, jak zvláště ve městech výrazně snížit emisní zátěž. Prototyp takového vozidla dnes představili zástupci společnosti mobility & innovation production, s. r. o., ve spolupráci se ZETOR TRACTORS, a. s., primátorce města Brna Markétě Vaňkové při její návštěvě společnosti ZETOR TRACTORS.

0

Před 3 dny

Populační studie (C)ELSPAC otevírá čtvrtou dekádu své existence

Už třicet let vědci pod záštitou centra RECETOX z Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity zkoumají celé generace jihomoravských dětí. Soustředí se především na faktory, které ovlivňují jejich zdraví. Do výzkumu se v devadesátých letech zapojilo na 7 500 rodin z Brna a ze Znojma. V rámci navazujících studií se v posledních deseti letech přidaly další 2 000 brněnských rodin.

0

Před 5 dny

Nevzhledné místo u křížení Kounicovy a Šumavské doplní zeleň i nový mobiliář

Revitalizace prostoru na nároží Kounicovy a Šumavské se blíží. Brněnští radní dnes schválili zahájení zadávacího řízení veřejné zakázky na stavební práce. Z šedého asfaltového prostranství před prodejnou Billa by se mělo stát živé místo s možností posedět pod korunami stromů v nově vzniklém parčíku.

0

Před 6 dny

Ústřední budovu Knihovny Jiřího Mahena i její pobočky čeká modernizace

Knihovna Jiřího Mahena včetně několika poboček projde výraznou modernizací. To vše bude možné díky evropským dotacím z 2. výzvy Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Radní dnes souhlasili s podáním žádostí o dotace. Následně bude projekty koordinovat sama knihovna.

0

Před týdnem

Wellness na Kraví hoře se brzy otevře návštěvníkům

Rekonstrukce a dostavba moderního wellness provozu v areálu koupaliště a krytého bazénu na Kraví hoře se blíží do finále. Dnes ji investor, kterým je statutární město Brno, předal městské části Brno-střed. Městská část bude wellness provozovat prostřednictvím své příspěvkové organizace Sportovního a rekreačního areálu Kraví hora. Chybí už jen vnitřní vybavení a od 17. října si návštěvníci budou moci vychutnat relaxaci a odpočinek v jedné ze sedmi saun nebo třeba parní tureckou lázeň.

0

Před týdnem

Opravili jsme monumentální multifunkční palác architekta Karla Kotase na Nádražní 4

Původně palác italské pojišťovny Riunione Adriatica di Sicurta prošel rozsáhlou opravou. Nyní v něm sídlí Matriční úřad městské části Brno-střed a ve vyšších patrech je 48 bytů.

0

Před týdnem

Nájemné v bytech nezvýšíme ani v následujícím roce

Rada městské části Brno-střed na pondělním jednání jednomyslně schválila, že nájemné u všech bytů ve správě městské části Brno-střed nebude v následujícím roce navýšeno o výši inflace v roce 2022. To znamená, že současná výše nájemného zůstane stejná až do 30. června 2024.

0

Před týdnem

Brno nabídne možnost nechat si vyšetřit znaménka přímo v centru města

Vyšetření kůže a znamének zajistí ve dnech 6. a 7. září projekt hrazený z participativního rozpočtu Dáme na vás s názvem NEBÝT NA TO SAMA – Ženy v onko léčbě. Stan s lékaři najdete v úterý na náměstí Svobody a ve středu na Dominikánském náměstí. Akce trvá po oba dny od 9 do 17 hodin.

0

Před 2 týdny

Městská policie získala Brnu prestižní komunikační cenu

Brno se může pyšnit významným oceněním za vztahy s veřejností. Mluvčí městské policie Jakub Ghanem převzal Grand Prix jubilejního 20. ročníku prestižní oborové soutěže Zlatý středník.

0

Před 2 týdny

Ověřená značka BS ACOUSTIC otevřela svoji prodejnu v Brně!

Značku BS ACOUSTIC se svými zákazníky spojuje nepopsatelná radost z hudby. Hudba se dá bezpochyby vyslechnout kdekoli a z jakéhokoli audio zařízení. Naplno si ji ovšem vychutnáte jedině prostřednictvím kvalitní ozvučovací techniky.

10

Před 2 týdny

Brno je druhým nejlepším městem pro byznys v České republice

Letos popatnácté hodnotila analytická agentura Datank podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy ve všech 205 obcích s rozšířenou působností v České republice. Výsledky srovnávacího výzkumu Město pro byznys byly zveřejněny včera.

0

Před 3 týdny

Nevzhledné místo u křížení Kounicovy a Šumavské doplní zeleň i nový mobiliář

Revitalizace prostoru na nároží Kounicovy a Šumavské se blíží. Brněnští radní dnes schválili zahájení zadávacího řízení veřejné zakázky na stavební práce. Z šedého asfaltového prostranství před prodejnou Billa by se mělo stát živé místo s možností posedět pod korunami stromů v nově vzniklém parčíku.

0

Před 3 týdny
Reviens Bébel!