ZPRÁVY AKTUALITY Brno

Filharmonie Brno míří na americké turné

Filharmonie Brno míří na americké turné. V únoru odehraje za oceánem sedm koncertů na sedmi místech, přičemž turné odstartuje v Carnegie Hall, kde provede v newyorské premiéře Symfonii č. 12 „Lodger“ Philipa Glasse.

0

Dnes

Brno i letos podpoří vrcholové sportovce

Na dnešním zasedání se radní zabývali podporou vrcholového sportu. V jejím rámci doporučili zastupitelstvu schválit pro tyto účely částku ve výši 91 004 tis. Kč.

0

Včera

Provoz sportovišť letos Brno podpoří částkou přesahující 53 milionů korun

Brněnští radní na dnešním jednání odsouhlasili poskytnutí dotací na provoz sportovišť ve výši 53 702 000 korun. Poskytnutí dotací musí ještě schválit lednové zastupitelstvo.

0

Před 2 dny

Tribuny na Srbské budou bezpečnější pro fanoušky domácích i hostů

Fotbalový stadion na Srbské se v nejbližší době dočká úpravy tribun. Ve dvou etapách budou tyto prostory lépe zabezpečeny pro návštěvníky zápasů. Radní dnes na svém zasedání schválili tyto dvě zakázky.

0

Před 3 dny

Jihomoravská záchranka dostala už čtvrtou sanitku pořízenou z dotace statutárního města Brna

Nové vozidlo na podvozku Mercedes-Benz Sprinter řady 419 CDI má zabudovanou kompletní zdravotnickou zástavbu a všechny výstražné a další systémy.

0

Před 4 dny

Ředitelem Národního divadla Brno bude i nadále Martin Glaser

Rada města Brna na svém dnešním zasedání vzala na vědomí zhodnocení funkčního období ředitele Národního divadla Brno Martina Glasera. Ten zůstane ve vedení i v následujících 5 letech.

0

Před 4 dny

Další milník ve výstavbě multifunkční haly: primátorka a zástupci vybraného zhotovitele podepsali smlouvu

Od okamžiku, kdy padlo rozhodnutí o výstavbě nové multifunkční haly u brněnského výstaviště, uplynuly necelé čtyři roky. Dnes byl dosažen další milník v realizaci tohoto největšího strategického projektu města Brna – primátorka a zástupci vybraného zhotovitele, společnosti HOCHTIEF CZ a. s., podepsali smlouvu.

0

Před týdnem

Důstojné propojení historického centra a parkového okruhu. Známe vítěze soutěže na předprostor Domu umění

Park Koliště jako zelený pokoj centra Brna a s ním propojený Dům umění navazující svým proměněným předprostorem také na Malinovského náměstí. To jsou základní prvky vítězného návrhu od ateliéru M2AU, který na konci minulého roku vybrala odborná porota krajinářsko-architektonické soutěže pořádané Kanceláří architekta města Brna (KAM). Výsledky dnes na své schůzi posvětila Rada města Brna. Budoucí podobu místa i všechny další návrhy si veřejnost bude moci prohlédnout na výstavě v Domě pánů z Kunšt

0

Před týdnem

Brno nechá posedmé rozhodnout občany o části městského rozpočtu

35 milionů celkem, 5 milionů na projekt – nejdůležitější cifry zůstávají i pro sedmý ročník participativního rozpočtu stejné. Výzvu participativního rozpočtu Dáme na vás pro letošní rok dnes schválili brněnští radní.

0

Před týdnem

Dotace zpětně pomůže s financováním elektrovozidla pro brněnské hřbitovy

Správa hřbitovů města Brna by mohla zpětně získat dotaci na malé elektrovozidlo, které nakoupila v loňském roce, a to v rámci Národního programu Životní prostředí. Radní dnes na svém jednání schválili žádost o poskytnutí této podpory.

0

Před 2 týdny

Brno se stalo partnerem Schindlerovy archy v Brněnci

Město Brno se stalo partnerem projektu Schindlerova archa v Brněnci. Vznikající muzeum a památník holokaustu bude připomínat odkaz Oskara Schindlera a zachráněných Židů přímo v areálu bývalé textilní továrny, která před druhou světovou válkou patřila rodině Löw-Beer. Partnerství dnes schválili radní na svém zasedání.

0

Před 2 týdny

Na podporu organizací, které působí v oblasti zdravotnictví, rodinné politiky, neformální péče a prevence domácího násilí, půjde přes 16 milionů

Výše adresných dotací pro organizace, které působí v oblasti zdravotnictví, rodinné politiky, neformální péče a prevence domácího násilí, jsou již od prosince schváleny v městském rozpočtu. Dnes radní projednali smluvní podmínky, zbývá už jen jejich schválení ze strany Zastupitelstva města Brna. Následně může být vyplaceno více než 16 milionů korun.

0

Před 2 týdny

Festival architektury podpoří město i v letošním roce

Na začátku března se v rámci Stavebního veletrhu uskuteční čtvrtý ročník Festivalu architektury. Cílem akce je představit široké veřejnosti nové přístupy ve stavebnictví, které vedou k efektivnímu snižování produkce emisí. Rada města Brna dnes doporučila zastupitelům, aby schválili poskytnutí dotace na akci ve výši 510 tisíc korun.

0

Před 2 týdny

Dotační programy na vytváření zelených střech a využití srážkové vody pokračují

Dotační programy Podpora vytváření zelených střech a Podpora využití srážkové vody byly poprvé vyhlášeny v květnu roku 2019. V dotačním programu podporujícím výstavbu zelených střech bylo doposud dokončeno 221 projektů, na něž město Brno přispělo částkou 34 276 000 korun, a dotační program Využití srážkové vody doposud zaujal 112 žadatelů, kterým bylo vyplaceno 1 862 000 korun.

0

Před 3 týdny
The Loop Jazz Club