ZPRÁVY Kultura Brno

Brno opanuje úžasný Brasil Fest

Na Nové radnici zavlaje při této příležitosti brazilská vlajka a návštěvou ji poctí brazilská delegace. Atmosféru, kterou je možné zažít jen v Riu nebo v Brně, vnese do města od pátku 30. července do neděle 1. srpna mezinárodní hudební a taneční festival Brasil Fest Brno 2021.

0

Včera

Sídlem nového Institutu Paměti národa bude Stará radnice

V prostorách na Radnické 8 a 10, kde nyní sídlí TIC Brno, by mohl vzniknout Institut Paměti národa. Tento projekt je jednou z aktivit neziskové organizace Post Bellum, která uchovává vzpomínky pamětníků z dob totalit 20. století. Brněnští radní dnes schválili adresný záměr pronájmu, který je dalším krokem ke vzniku multimediální expozice.

0

Před 2 dny

Nové hřiště v okolí Dětské nemocnice, rozveselí jak malé pacienty, tak návštěvníky

Dětské hřiště je v?areálu Dětské nemocnice téměř dvacet let, herní prvky už nahlodal zub času a proto bylo na čase je vyměnit. Začátkem roku 2021 přišla s?nápadem podpořit nadační fond Krtek společnost Bonita Service Group, s. r. o., po vzájemné konzultaci s?Fakultní nemocnicí Brno bylo brzo jasné, že vznikne nové hřiště, jak pro pacienty, jejich sourozence a další návštěvy.

0

Před 3 dny

Mezinárodní soutěž na nové hlavní nádraží v Brně vyhráli nizozemští Benthem Crouwel Architects

Je rozhodnuto – nové brněnské hlavní nádraží vznikne podle návrhu nizozemského ateliéru Benthem Crouwel Architects, který stojí za projektem nádraží v Rotterdamu nebo rekonstrukcí a dostavbou nádraží v Amsterdamu. Dle vítězů se brněnské nádraží stane novou branou do města a pozitivním impulzem pro vznikající čtvrť Trnitá na nábřeží řeky Svratky. Brňané získají moderní přestupní uzel a záruku dalšího rozvoje zdejší železniční dopravy. Výběr odborné poroty, ve které zasedla architektka Eva Jiřičná

0

Před 6 dny

Cesty parku Lužánky budou rekonstruováný

Parkem Lužánky se návštěvníci v současnosti procházejí také po asfaltových cestách. Ty jsou však ve velmi špatném technickém stavu a do parku se nehodí ani z historického hlediska. Brněnští radní dnes proto schválili investiční záměr Veřejné zeleně města Brna, která park spravuje, na jejich rekonstrukci. Investice ve výši 15 750 000 korun zahrnuje i rekonstrukci vstupu do parku z ulice Lužánecké, vytvoření běžeckých pruhů, umístění nových laviček nebo výměnu veřejného osvětlení.

0

Před týdnem

Chytré prázdniny i celý rok. Na akce k vyzdvižení přírodních věd a techniky půjdou tři miliony korun

Vědci. Planety. Roboti. Mendel. Astronauti. Celkem 10 akcí zaměřených na zvýšení zájmu o přírodní vědy, techniku, technologie a matematiku se uskuteční v Brně a okolí díky projektu Jihomoravský kraj fandí vědě. Hvězdárna a planetárium Brno na ně dostane dotaci 3 miliony korun z krajského rozpočtu, její poskytnutí dnes schválilo Brno v roli zřizovatele této populárně-vědecké instituce.

0

Před týdnem

Město Brno zpřístupňuje dvě stovky aplikací a map. Teď natočí video o tomto geografickém informačním systému

V 90. letech byly položeny základy pro celoplošné digitální mapové pokrytí jihomoravské metropole a v roce 2005 se začal tvořit Geografický informační systém města Brna, který díky webovým technologiím umožnil tyto digitální mapy široce využívat. Systém se letos na podzim představí na Konferenci GIS Esri v ČR, propagační video o něm natočí firma ARCDATA PRAHA. Spolupracovat na něm bude i Magistrát města Brna.

0

Před týdnem

Ekologické #PřipravBrno se rozšiřuje a pomáhá

Již od loňského adventu je v prodeji kolekce suvenýrů #PřipravBrno, která je nejen krásná a chutná, ale taky ekologická, pocházející od lokálních výrobců a navíc pomáhá. Nyní se kolekce rozšiřuje o další dárkové předměty a bude tak pomáhat intenzivně dál.

0

Před týdnem

Výstava autorských děl MUDr. Svatopluka Valníčka Vás zve. Výstavu můžete vidět v Dětské nemocnici

Ve středu 14. 7. 2021 proběhla v Teyschlově hale Dětské nemocnice vernisáž autorských děl MUDr. Svatopluka Valníčka, emeritního primáře Oddělení dětské hematologie a biochemie. Úvodní řeči se při slavnostním zahájení ujal doc. MUDr. Jan Blatný, Ph. D., zdravotnický náměstek pro Dětskou nemocnici FN Brno.

0

Před týdnem

Magazín Mendel - prozradí tajemství

Časopis je předzvěstí 200. výročí Mendelova narození, které si Brno připomene v příštím roce. Johann Gregor Mendel, který je významně spjatý s městem Brnem, oslaví v červenci příštího roku dvousté narozeniny. Již nyní získal první dárek v podobě lifestylového magazínu věnujícího se nejen jeho životu a práci, ale zejména jeho odkazu v podobě nejprogresivnější vědy dneška – genetice.

0

Před 2 týdny

Kino Zbrojovka

Projekce Letního Kina Nová Zbrojovka, které připravuje Kino Art. To bude pod hvězdným nebem promítat nejen klasické letní hity nebo klenoty kinematografie, ale také nejnovější snímky, které se už těší na svou letní premiéru.

0

Před 2 týdny

Na koncerty můžete vyrazit zadarmo, nebo dobrovolným vstupným přispět na sbírku pro jižní Moravu

Hudební festival Brno živě, který probíhá celé léto na různých místech města, je pro návštěvníky zdarma. Organizátoři se však rozhodli podpořit lidi v obcích zasažených přírodní katastrofou. Dobrovolné vstupné půjde na sbírku Sociálního nadačního fondu města Brna a Jihomoravského kraje.

0

Před 3 týdny

400letá lípa nebo nejmohutnější vrba v republice. Nová městská mapová aplikace zve za poznáním!

Sto sedmdesát čtyři. Právě tolik památných stromů se momentálně nachází na území města Brna. Je mezi nimi 37 solitérů, ostatní rostou ve dvojicích, skupinách či stromořadích.

0

Před 3 týdny

Nový polyfunkční dům se zdravotním střediskem vznikne v srdci Tuřan

Polyfunkční dům se zdravotním střediskem vznikne na Tuřanském náměstí. Lékaři se do něj přesunou z budovy na Rolencově, která ustoupí nové přístavbě domova pro seniory na blízké Holasecké. Radní dnes souhlasili se zpracováním investičního záměru výstavby.

0

Před 3 týdny
netConcert