ZPRÁVY Kultura Brno

Výstavba 25metrového bazénu za Lužánkami začíná, hotovo by mělo být do dvou let

Slavnostní poklepání základního kamene nového 25metrového bazénu za Lužánkami proběhlo 30. 9. ve 14 hodin. Nový bazén Městského plaveckého stadionu Lužánky by měl pomoci s nedostatkem plaveckých ploch v Brně. Bude doplňovat současný areál s 50metrovým bazénem, který se dočká modernizace a navýšení kapacity šaten. Rekonstrukce čeká i přilehlé parkoviště, pochozí lávku, schodiště a přístupové plochy, které budou bezbariérové.

0

Před 6 dny

Město podpoří koncert pro ovdovělé rodiny s dětmi

Hvězdy pro VRBU. Tak se jmenuje projekt, který dnes radní podpořili částkou 16 tisíc korun. Peníze budou použity na realizaci stejnojmenného benefičního koncertu na podporu ovdovělých rodin s dětmi.

0

Před týdnem

Radní podpořili několik kulturních projektů

Radní dnes na svém zasedání schválili řadu účelových neinvestičních příspěvků v oblasti kultury. Díky nim se podaří zorganizovat putovní výstavu o vile Tugendhat v Brazílii, vznikne kniha Fenomén Zbrojovka a výstava o Ester Krumbachové, v neposlední řadě peníze podpoří fungování Filmové kanceláře Brno a festivalu BRNO16.

0

Před týdnem

Vybudování lanovky v areálu zoo je schváleno. Areál na Mniší hoře bude výrazně dostupnější

Pozemní lanová kolejová dráha v zoologické zahradě nabývá reálnější obrysy. Rada města Brna dnes schválila investiční záměr na její stavbu. Předpokládané náklady jsou necelých 85 milionů korun včetně DPH. Jeden z brněnských top cílů, který se rozprostírá na Mniší hoře, tak bude výrazně dostupnější.

0

Před týdnem

Město poskytne 900 000 korun na provoz středisek volného času

Brněnští radní odsouhlasili poskytnutí 900 000 korun jednotlivým městským částem na podporu 14 středisek volného času.

0

Před týdnem

Lužánecký Polybus vyjede na čtyři podzimní akce v Brně a okolí

Pojízdný polytechnický kabinet neboli Polybus dosud vzdělával a bavil především děti na základních a mateřských školách, v říjnu a listopadu se s ním setká také široká veřejnost. Při příležitosti otevření nového pavilonu Základní školy Židlochovice, na Ekofilmu Brno, Maker Faire Brno a Bastlfestu. Děti i dospělí si tak vyzkouší řemeslo na vlastní kůži pod dohledem zkušených lužáneckých lektorek a lektorů. Projekt Polybus realizuje SVČ Lužánky v rámci mezinárodního projektu EduSTEM.

0

Před 2 týdny

Po roční pauze nás vítá 31. Tmavomodrý festival

Neviditelnou bariéru mezi světem vidících a zrakově handicapovaných boří Tmavomodrý festival. Po roční pauze se 7. a 8. října odehraje v Brně jeho 31. ročník. Vystoupení a workshopy žáků a studentů specializovaných škol doplní tradičně taky den pro veřejnost.

0

Před 2 týdny

Knižní tip: Hřbitov trpaslíků

Petr Boček spojuje horor s černým humorem v bizarro románu.

0

Před 2 týdny

Město podpoří dotacemi projekty v kulturně-kreativních odvětvích

Projekty z oblasti podnikání a edukace v kulturně-kreativních odvětvích budou moci v příštím roce získat jednorázovou finanční podporu. Vznikl totiž nový podpůrný dotační program, který dnes radní na svém zasedání schválili.

0

Před 4 týdny

Brňané sobě! I veřejnost může přispět na varhany v budoucím Janáčkově kulturním centru

Blíží se doba, kdy nad podzemními garážemi mezi Veselou a Besední začne růst nový koncertní sál pro brněnskou filharmonii. Podle harmonogramu by stavba Janáčkova kulturního centra měla začít za méně než rok. Do projektu se nyní může zapojit a aktivně ho podpořit i široká veřejnost. Město v pátek vyhlásí sbírku na koncertní varhany.

0

Před 4 týdny

Lužánky jezdí po Brně v galerijní šalině

Brňané to v novém školním roce s Lužánkami rozjedou nejen v kroužcích, ale také v tramvaji. Takzvanou galerijní tramvaj opět zdobí výstava fotografií, které prezentují aktivity Střediska volného času Lužánky.

0

Před měsícem

Marťanské lodě - romance v kulisách Brna

Svou premiéru na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary 2021 zažil i snímek Marťanské lodě. Filmová romance režiséra Jana Foukala se z velké části odehrává v Brně, a proto se na produkci mimo jiné podílela filmová kancelář Brno Film Office, působící pod TIC BRNO. Předpremiéra filmu proběhne v Brně 9. září, do českých kin pak zamíří 16. září.

0

Před měsícem

Podoba vodního prvku na Dominikánském náměstí je známa. Porota ocenila pět návrhů

Architektonicko-výtvarná otevřená jednofázová projektová soutěž o návrh „Vodní prvek na Dominikánském náměstí v Brně“ zná svého vítěze. Rada města Brna dnes potvrdila stanovisko poroty, která jako nejvhodnější vybrala návrh Tomáše Pavlackého a Ing. arch. Michaela Gabriela. Celkem bylo oceněno pět návrhů, z nichž tři se umístily na třetím místě. Autoři si celkem rozdělí 450 tisíc korun.

0

Před měsícem

62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16

Letošní říjen je opět ve znamení festivalu BRNO16, který nabídne ty nejlepší současné krátké filmy. Mezinárodní festival, který probíhá bez přerušení již od roku 1960, se bude konat v termínu 13.–17. října v domovském Kině Art na Cihlářské a No Artu na Radnické. 62. ročník BRNO16 nabídne také tradiční mezinárodní soutěž v poněkud netradiční podobě.

0

Před měsícem
29. SEZONA ČNSO