Online Před 4 týdny

INDUSTRA OPEN STAGE oživí letní dění i v letošním roce

Stejně jako v loňském roce připravuje Industra na letní měsíce stage pod širým nebem. Na její provoz město přispěje částkou 200 tisíc Kč.

Blog
Před 4 týdny
REGIONBRNO.CZ

Město vyhlašuje dotační programy v oblasti kultury

Město vyhlašuje dotační programy v oblasti kulturyBrněnští radní dnes schválili několik dotačních programů v oblasti kultury – jednoleté a dvouleté dotace pro následující roky (2023 a 2023–2024), zabývali se také novým investičním mikrograntem na nákup nezbytné techniky a hudebních nástrojů, dle kterého budou poskytovány dotace ještě v letošním roce.

Blog
Před 4 týdny
REGIONBRNO.CZ

Odevzdání přihlášky je na spadnutí, Brno ve snaze stát se evropským hlavním městem kultury podpoří i Jihomoravský kraj

Brno, Broumov, České Budějovice a Liberec. Tato čtyři města se ucházejí o titul Evropské hlavní město kultury pro rok 2028. S rozvojem kulturní infrastruktury i propagací pomůže městu i Jihomoravský kraj. Memorandum, které tuto spolupráci deklaruje, dnes brněnští radní doporučili ke schválení zastupitelům.

Blog
Před 4 týdny
REGIONBRNO.CZ

Brno podpoří zeleň ve městě

Rada města Brna dnes doporučila zastupitelstvu schválit poskytnutí transferů městským částem na projekty týkající se zeleně a také změnu účelu části účelového investičního transferu poskytnutého městské části Brno-Tuřany z realizace projektu Park Lesíček na realizaci akce Ozelenění ulice Grunty.

Blog
Před 4 týdny
REGIONBRNO.CZ

Brno podpoří festival EKOFILM

Rada města Brna dnes doporučila zastupitelstvu schválit individuální neinvestiční dotaci společnosti EkoInkubátor ve výši 450 000 korun na organizaci 48. ročníku Mezinárodního filmového festivalu EKOFILM.

Blog
Před 4 týdny
REGIONBRNO.CZ

Ještě letos by mohl začít pilotní provoz přímého vlakového spojení mezi Brnem a vídeňským letištěm

Nasednout na vlak na brněnském hlavním nádraží a vystoupit až na vídeňském letišti. Pohodlnější cestování nejen na dovolenou bude už brzy skutečností. Městští radní dnes schválili záměr zajistit přímé vlakové spojení mezi Brnem a Mezinárodním letištěm Vídeň. V pilotním režimu by mohl spoj jezdit už od letošního prosince přibližně do poloviny příštího roku, poté by navázal standardní provoz.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

Cihlu k cihle: Brno podpoří dotací vznik chráněného bydlení

Nezisková organizace Domov pro mne, z. s. připravuje rekonstrukci domu v brněnských Černovicích. Vznikne v něm chráněné bydlení. Radní dnes na svém jednání doporučili zastupitelům schválit dotaci na jeho vznik ve výši 5 500 000 korun.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

Na revitalizaci Staré Ponávky na Škrobárenské vyčlení město 25 milionů Kč

Přípravné práce na revitalizaci Staré Ponávky v lokalitě Škrobárenská (etapa 9.2) jsou v plném proudu. Na dnešním zasedání radní svěřili tuto investici Veřejné zeleni města Brna. Zároveň této příspěvkové organizaci město pošle 25 milionů Kč.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

Brno letos vyčlenilo dalších 190 tisíc korun na volnočasové aktivity dětí a mládeže

Na letošní rok již brněnští zastupitelé schválili dotace na volnočasové aktivity dětí a mládeže ve výši 12 146 000 korun. Nyní radní projednali poskytnutí dalších dotací. Spolkům a ústavům město pošle 190 tisíc korun.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

Restaurujeme unikátní byt na Hlinkách 46

Byt Herdanových na Hlinkách 46, ve kterém se dochoval původní funkcionalistický historicky cenný nábytek, je opět o krok blíž citlivé rekonstrukci a zrestaurování původního interiéru. Studenti Vyšší odborné školy restaurátorské ukončili restaurátorský průzkum a připravují restaurátorský záměr.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

Příprava na výstavbu v lokalitě Trnitá pokračuje a město na ni vyčlení 1,7 milionu korun

Radní se na svém dnešním zasedání zabývali strategickým projektem Nová čtvrť Trnitá. Na další pokračování přípravných prací vyhradili 1,7 milionu korun.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

Koncepce obecního školství představuje priority města v této oblasti i její další směřování

Brněnští radní se dnes zabývali Koncepcí obecního školství ve městě Brně do roku 2030 a doporučili Zastupitelstvu města Brna, aby ji v tomto znění schválilo. Dokument radě předložil Odbor školství a mládeže Magistrátu města Brna, jehož pracovníci se společně s externími odborníky v oblasti vzdělávání podíleli na jeho tvorbě.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

V mateřské škole na Veslařské došlo k další zásadní úpravě zahrady

V letech 2020–2021 se zahrada u Mateřské školy Veslařská dočkala dalších úprav. Nyní projekt získá dotaci z Národního programu Životní prostředí. Tento administrativní krok však musí ještě schválit květnové zastupitelstvo.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

Nejen park Mariacela se dočká schválení svého názvu - další ulice připomenou architekta či fyzika

Pracovní skupina pro názvosloví města Brna souhlasila s návrhy názvů nových ulic. Ty nyní doporučili ke schválení zastupitelům na svém jednání také radní. Nově pojmenované ulice se nacházejí v městských částech Brno-jih, Brno-střed, Brno-sever a Brno-Žebětín. V katastrálním území Komárov svůj název získá nový park.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

V Dolních Heršpicích u Svratky vznikne přírodní biotop

Společnost AQUATIS, v zastoupení investora, kterým je městská část Brno-jih, požádala město Brno o vyjádření k projektové dokumentaci pro společné územní a stavební řízení záměru s názvem Přírodní a rekreační areál Jih. Radní dnes téma projednali a vyjádření schválili.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ