Online Před 3 dny

Víceleté kulturní dotace podpoří státní příspěvkové organizace a dlouhodobé projekty v Brně

Radní dnes doporučili zastupitelům schválit víceleté individuální dotace v oblasti kultury. Posuzovat se budou žádosti o dvouleté dotace pro státní příspěvkové organizace v oblasti kultury a víceleté individuální dotace, kdy bude částka vyplácena po celou dobu trvání dotace. Rozpočet příspěvků na kulturu se vrátil do období před covidem-19.

Blog
Před 2 dny
REGIONBRNO.CZ

Na Vinohradech vyroste další mateřská škola

Čerství rodiče na Vinohradech budou mít o starost méně. Vznikne zde totiž čtyřtřídní mateřská škola. Její maximální kapacita bude 112 dětí.

Blog
Před 3 dny
REGIONBRNO.CZ

Brno i letos podpoří Ambasádu nezávislé běloruské kultury

Třemi sty tisíci korun podpoří město činnost Ambasády nezávislé běloruské kultury v Brně v letošním roce. Fungování této instituce spadá pod příspěvkovou organizaci Centrum experimentálního divadla. Poskytnutí neinvestičního příspěvku musí schválit ještě zastupitelé.

Blog
Před 4 dny
REGIONBRNO.CZ

Jihomoravský filmový nadační fond dostane na letošek 8 milionů

Město Brno podpoří v letošním roce Jihomoravský filmový nadační fond částkou 8 milionů. Tyto peníze budou poskytnuty na základě darovací smlouvy, kterou dnes radní doporučili schválit zastupitelům.

Blog
Před 5 dny
REGIONBRNO.CZ

Územní studie naznačí možný rozvoj lokality Palcary v Komíně

Na základě požadavku městské části Brno-Komín nechá Magistrát města Brna zpracovat územní studii pro budoucí rozvoj lokality Palcary. Na dnešní schůzi Rady města Brna byl vybrán zhotovitel, který dokument vypracuje. Bude jím Ing. arch. Barbora Jenčková.

Blog
Před 6 dny
REGIONBRNO.CZ

Brno jako první publikuje data dle standardů otevřených formálních norem

Město Brno má již zavedený systém publikace otevřených dat prostřednictvím portálu data.brno.cz.

Blog
Před týdnem
REGIONBRNO.CZ

Očkování na náměstí Svobody nabídnou široké veřejnosti městská část Brno-střed a Společnost Podané ruce

Společnost Podané ruce o.p.s. ve spolupráci s městskou částí Brno-střed otevírá nové očkovací centrum na jednom z nejfrekventovanějších míst v Brně. Medical truck, ve kterém je možné podat až tisíc dávek denně, bude pro veřejnost otevřen sedm dní v týdnu.

Blog
Před týdnem
REGIONBRNO.CZ

Rekonstrukce Arnoldovy vily začala - Vznikne zde Centrum dialogu

Dne 14. 12. 2021 se ve 13 h. uskutečnila slavnostní ceremonie poklepání základního kamene projektu „Centrum dialogu – Záchrana a rehabilitace Arnoldovy vily“.

Blog
Před 3 týdny
REGIONBRNO.CZ

Dominantou brněnského Mendlova náměstí se stane Hrachovina

Mendlovo náměstí v Brně, které v současné době prochází rozsáhlou rekonstrukcí, ozdobí Hrachovina. Tak se jmenuje dílo, které nejlépe vyhovělo kritériím veřejné soutěže na zhotovení monumentu při příležitosti 200. výročí narození otce genetiky Gregora Johanna Mendela.

Blog
Před 3 týdny
REGIONBRNO.CZ

Turistická sezóna v Brně: Narostl počet ubytovaných hostů i podíl zahraničních návštěvníků

Přesto oproti loňsku v hlavní sezóně narostl počet ubytovaných hostů, počet přenocování i podíl zahraničních návštěvníků. Výrazně stoupl prodej turistických karet Brnopas.

Blog
Před 3 týdny
REGIONBRNO.CZ

Dáme na vás: Městská galerie je dokončena

Městská galerie plná velkoformátových maleb pod širým nebem je dokončena a dnes byla slavnostně otevřena. Projekt obdržel v roce 2019 podporu veřejnosti a skončil na 5. místě. Celkem v jeho rámci vzniklo pět muralů.

Blog
Před 4 týdny
REGIONBRNO.CZ

Základní škola Přemyslovo náměstí by se mohla dočkat nových odborných učeben

Základní škola Přemyslovo náměstí v Slatině by se mohla dočkat nových odborných učeben. Včera brněnské zastupitelstvo schválilo projekt úprav, nyní Rada města Brna souhlasila také s podáním žádosti o dotaci. Samotná realizace by pak měla proběhnout v letech 2022–2023.

Blog
Před 4 týdny
REGIONBRNO.CZ

V Medlánkách se obnoví kurt a rozšíří workoutové hřiště

Projekt Medlánky v pohybu získal podporu veřejnosti v participativním rozpočtu Dáme na vás v roce 2020. Radní dnes vybrali dodavatele k uzavření smlouvy na realizaci zakázky na stavební práce v rámci tohoto projektu. Stala se jím společnost SPORTOVNÍ PODLAHY ZLÍN. V Medlánkách se tak obnoví volejbalový kurt, zlepšení se dočká také workoutové hřiště.

Blog
Před 4 týdny
REGIONBRNO.CZ

Ekologické dotace podporují trvalou udržitelnost v Brně

Tradiční programy ekologických dotací Zeleň střechám! a Nachytej dešťovku! budou vypsány i příští rok. Radní dnes schválili každoroční aktualizaci těchto programů.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

V příštím roce podpoří projekty hvězdárny Evropská unie i Jihomoravský kraj

Brněnská hvězdárna na Kraví hoře oslavila letos 10 let od velké rekonstrukce, díky které zprovoznila digitárium a další speciální vybavení. Rozsah aktivit má tak velký, že se každý rok účastní dotačních řízení na jednotlivé projekty od mnoha zdrojů. Letošní žádosti dnes projednali a schválili radní.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ