Online Před 3 dny

V Brně jako ve Vídni? Zástupci města jeli do Rakouska se nechat inspirovat!

Setkat se s lidmi, kteří mají ve Vídni na starosti naplňování konceptu dostupného bydlení, i prohlédnout si konkrétní bytové projekty – taková byla náplň pracovní cesty, kterou včera absolvoval náměstek pro bydlení Jiří Oliva a vedoucí Bytového odboru Magistrátu města Brna Iva Marešová.

Blog
Včera
REGIONBRNO.CZ

Město podpoří dotacemi projekty v kulturně-kreativních odvětvích

Projekty z oblasti podnikání a edukace v kulturně-kreativních odvětvích budou moci v příštím roce získat jednorázovou finanční podporu. Vznikl totiž nový podpůrný dotační program, který dnes radní na svém zasedání schválili.

Blog
Před 2 dny
REGIONBRNO.CZ

Brňané sobě! I veřejnost může přispět na varhany v budoucím Janáčkově kulturním centru

Blíží se doba, kdy nad podzemními garážemi mezi Veselou a Besední začne růst nový koncertní sál pro brněnskou filharmonii. Podle harmonogramu by stavba Janáčkova kulturního centra měla začít za méně než rok. Do projektu se nyní může zapojit a aktivně ho podpořit i široká veřejnost. Město v pátek vyhlásí sbírku na koncertní varhany.

Blog
Před 3 dny
REGIONBRNO.CZ

Brno bude nadále spolupracovat s Leedsem

Brněnští radní dnes doporučili zastupitelům schválit dodatek č. 1 k Memorandu o porozumění mezi statutárním městem Brnem a městem Leedsem. Důvodem vzniku dodatku je odchod Velké Británie z Evropské unie k lednu letošního roku.

Blog
Před 4 dny
REGIONBRNO.CZ

Centrum porodní asistence otevře největší porodnice v ČR

Gynekologicko-porodnická klinika Fakultní nemocnice Brno otevírá k 1. říjnu 2021 Centrum porodní asistence na obou svých pracovištích. Posílí tím přístup k přirozenému porodnictví a roli porodní asistentky v péči o těhotné a rodící ženy a jejich rodiny v České republice.

Blog
Před 5 dny
REGIONBRNO.CZ

Hřbitov ve Slatině se dočkal opravených cest díky městu

Hřbitov ve Slatině prochází v posledních letech proměnou. V roce 2017 jej město nechalo rozšířit, následně opravilo páteřní komunikace a v letošním roce přišly na řadu všechny zbývající cesty.

Blog
Před týdnem
REGIONBRNO.CZ

Cyklisté projedou bezpečněji díky novému chodníku na Dusíkově

Až 250 cyklistů denně projede přes ulici Dusíkovu. K dispozici mají ale nesouvislý chodník s různými povrchy a v některých místech musejí vjet do silnice. Na ní je vysoká intenzita provozu, a oblast je tak nebezpečná. Tento problém by měl vyřešit investiční záměr, který dnes schválili brněnští radní. Podél Dusíkovy vzniknou nové zpevněné chodníky a účelová komunikace, stávající zpevněné plochy projdou úpravou. Vznikne tak chodník s povoleným vjezdem cyklistů, který bude možné propojit s připravo

Blog
Před týdnem
REGIONBRNO.CZ

Kuchaři na Základní škole Arménská budou vařit v nové moderní kuchyni

Během čtyř měsíců zvládli stavbaři zrekonstruovat kuchyni na Základní škole Arménská v brněnských Bohunicích. V jejích prostorech se denně připravují obědy pro 560 strávníků. Ve čtvrtek 9. září 2021 proběhlo její slavnostní otevření.

Blog
Před týdnem
REGIONBRNO.CZ

Masarykova univerzita a Fakultní nemocnice Brno se shodly že chtějí dát Porodnici na Obilním trhu nový smysl

Areál na Obilním trhu bude dál sloužit veřejnosti. Dohodli se na tom rektor Masarykovy univerzity Martin Bareš a ředitel Fakultní nemocnice Brno Jaroslav Štěrba. Společně podepsali memorandum o vzájemné spolupráci mezi oběma institucemi.

Blog
Před týdnem
REGIONBRNO.CZ

Ve Starém Lískovci bude další nová mateřská škola

Ve Starém Lískovci bude nová sedmitřídní školka. Budova pro 170 dětí vznikne v lokalitě Západní brána. Studii a projektovou dokumentaci připraví společnost Ing. Michal Palaščak a romangale s. r. o., která se postará i o autorský dozor.

Blog
Před týdnem
REGIONBRNO.CZ

Medicína využívá vícero moderních technologií

Specialisté z Interní kardiologické kliniky Fakultní nemocnice Brno a Lékařské fakulty Masarykovy univerzity začali využívat moderní metodu 3D tisku při plánování léčebných výkonů.

Blog
Před týdnem
REGIONBRNO.CZ

17. světový anesteziologický kongres a XXVII. kongres ČSARIM a SSAIM

V Praze historicky podruhé konal světový anesteziologický kongres za virtuální účasti více než 7000 anesteziologů z celého světa. Naštěstí nebyl program zastíněn výhradně probíhající pandemií.

Blog
Před týdnem
REGIONBRNO.CZ

V říjnu proběhnou změny modré zóny až do Žabovřesk

Do systému rezidentního parkování se od 11. října přidají oblasti 2-04 (Haasova) a 2-05 (Záhřebská) v Žabovřeskách. Pro obě budou platit pravidla zóny C, tedy regulace jen v pracovní dny od 17 do 6 hodin. Brněnští radní dnes schválili nařízení, které představuje poslední administrativní krok k zařazení oblastí do rezidentního parkování. Nařízení navíc do oblasti placeného stání zařazuje i parkoviště v ulicích Absolonova, Svratecká a Halasovo náměstí.

Blog
Před 2 týdny
REGIONBRNO.CZ

Lužánky jezdí po Brně v galerijní šalině

Brňané to v novém školním roce s Lužánkami rozjedou nejen v kroužcích, ale také v tramvaji. Takzvanou galerijní tramvaj opět zdobí výstava fotografií, které prezentují aktivity Střediska volného času Lužánky.

Blog
Před 2 týdny
REGIONBRNO.CZ

Brno podpoří mistrovství republiky v hraní počítačových a mobilních her

Individuální neinvestiční dotace ve výši dva miliony korun na podporu Mistrovství ČR v PC/mobilních hrách 2021 bude jedním z bodů, kterými se budou na svém dalším jednání zabývat brněnští zastupitelé. Radní jim totiž včera doporučili její poskytnutí.

Blog
Před 2 týdny
REGIONBRNO.CZ