Ministerstvo zdravotnictví aktualizuje certifikáty v souvislosti s COVID19

Na základě rozhodnutí Nejvyššího správního soudu od pondělí 31. 5. 2021 zmírňuje Ministerstvo zdravotnictví protiepidemická opatření.


Vstup je umožněn do všech restauračních a zábavných podniků, otevřeny mohou být ubytovací zařízení, ale i bazény a sauny. Všude je ale potřeba mít osvědčení o prodělané nemoci, o očkování, nebo negativní test. A právě tyto certifikáty by měly být od 1. 6. 2021 sjednoceny/ jednoduše dostupné.  

Laboratoře i očkovací centra vkládají informace do jednotného systému, každý si tak bude moci na jednom odkazu stáhnout potřebný certifikát. Všechny nově vydané budou mít stejný vzhled po celé EU, součástí bude i nadále QR kód. Nový certifikát k očkování, prodělané nemoci, nebo s výsledkem negativního testu si může každý stáhnout na https://ocko.uzis.cz/, stačí zadat rodné číslo nebo číslo OP. Na zadané telefonní číslo přijde SMS kód, po jeho zadání do systému se zobrazí certifikát. Případně lze certifikát stáhnout přes Národní identitu NIA. Původní certifikát lze po naskenování starého QR kódu vyměnit automaticky za nový.

Pro cizince a děti bez OP je získání certikátů možné od 7. 6. 2021 a to zadáním data narození a emailu/telefonu, který byl uveden při registraci. 

To platí i pro odběrová místo pro Ag a PCR testování FN Brno – Bohunice. Vydávání certifikátů o negativním výsledku PCR nebo antigenního testu je dostupné na  webu https://ocko.uzis.cz. Podmínkou je při rezervaci uvést validní telefonní číslo, kam dorazí autentizační SMS.

Veškerá očkování provedená v očkovacím centru na BVV jsou v systému dostupná samozřejmě také. Pokud někdo absolvoval očkování dříve a má starší verzi certifikátu, nově má v systému k dispozici automaticky aktualizovanou verzi novou.

Veškeré informace o Očkovacím portálu občana – ocko.uzis.cz – najdete ZDE

NetConcert Monica Mancini

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
po 31.05.2021 03:56
0 +
 
Radek Pastrňák & ČNSO

Hlavní zprávy

 

NetConcert Monica Mancini