Město Brno připravuje rekonstrukci a výstavbu dalších školských zařízení

Brněnští radní souhlasí se zařazením investičních záměrů města Brna v oblasti předškolního a základního vzdělávání do Strategického rámce MAP Brno. Tento krok je nutný pro podání žádosti o dotace z evropských strukturálních fondů či z jiných zdrojů.


Město Brno plánuje v letech 2023–2025 započít výstavbu devíti školských zařízení. „Konkrétně se jedná

o rekonstrukci budovy Cejl 61 pro devítitřídní základní školu, výstavbu sportovní základní školy v lokalitě Botanická, výstavbu základní a mateřské školy v lokalitě Nová Zbrojovka a také výstavbu mateřských škol

v lokalitách Brněnská třída, Červený kopec, Lány, Nová Zvonařka, Pod Hády a Slovinská,“ uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Radní schválili zařadit do Strategického rámce MAP Brno také záměry jednotlivých škol zřizovaných městem Brnem. „Jedná se o navýšení kapacity mateřské školy na Veslařské ulici, vybudování venkovní učebny školní družiny a přírodovědné a počítačové učebny ve Waldorfské škole Brno a také modernizaci prostor základní školy na Čejkovické ulici,“ doplnil 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík. Tyto rekonstrukce by měly začít už v letech 2022–2023.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Let´s Remember Chet Baker

Hlavní zprávy

 

NetConcert Music by Frank Zappa