Nové stavební předpisy v Brně - kola povinně, parkování volněji

Nové stavební předpisy stanovují povinnost zařídit stání pro kola u nových budov a volnější pravidla pro parkovací místa, zejména v prolukách. Parkovací místa u bytových domů v centru nejsou povinná, což reflektuje rostoucí počet lidí nepotřebujících parkování, ale zájem o parkovací místa od klientů přetrvává.


Nové stavební předpisy ukládají povinnost zařídit stání pro kola u nových domů, obchodů a škol. Tato pravidla mají zjednodušit výstavbu, zejména v prolukách, kde je obtížné realizovat garáže.

„Několikrát jsme museli realizovat parkovací místa i v prvním nadzemním podlaží. Myslíme si, že je to zbytečné,“ uvedla Hana Vyplelová ze společnosti IMOS. Dodává, že roste počet lidí, kteří nepotřebují parkovací místa.

Stavební předpisy proto ruší jejich povinnou výstavbu u bytových domů v centru města, avšak to neznamená, že se parkovací místa nebudou stavět vůbec. „Naši klienti mají normálně zájem o parkovací místa, takže od prvního července se jejich výstavba rozhodně nezastaví,“ konstatuje František Šudřich z firmy Impera.

Příslušné předpisy jsou již zveřejněny na webu města Brna. Kancelář městského architekta navíc plánuje připravit srozumitelnější příručku, která by pomohla s interpretací těchto předpisů.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Další články z rubriky

Kotlíkové dotace

Hlavní zprávy

 

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024