Offline

Nové stavební předpisy v Brně - kola povinně, parkování volněji

Nové stavební předpisy stanovují povinnost zařídit stání pro kola u nových budov a volnější pravidla pro parkovací místa, zejména v prolukách. Parkovací místa u bytových domů v centru nejsou povinná, což reflektuje rostoucí počet lidí nepotřebujících parkování, ale zájem o parkovací místa od klientů přetrvává.

Blog
Před 3 dny
REGIONBRNO.CZ

Sokolové v Brně uchvátili průvodem a cvičením, potlesk burácel ulicemi i stadionem

Slavnostní průvod sokolů na stadionu přilákal desítky nadšených diváků, kteří zachycovali nezapomenutelné okamžiky. Po slavnostním nástupu následovalo dvanáct hromadných skladeb, včetně gymnastiky, jógy a akrobacie. Atmosféru vystihla Sokolská župa Jana Máchala: „Úžasná a nepopsatelná."

Blog
Před týdnem
REGIONBRNO.CZ

Ochutnávka vín bez rezervace: 80+ vzorků a místní vinaři

Na akci ochutnávky vín nepotřebujete rezervaci ani vstupenku, stačí jen mapa a chuť na víno. Nabídka zahrnuje přes 80 vzorků s minimálním počtem 8 od každého vinaře za cenu od 15 Kč za 0,5 dcl. Kromě vína můžete vychutnat i doplňková jídla. Akce nabízí jedinečnou atmosféru a příležitost poznat místní vinaře a jejich příběhy.

Blog
Před týdnem
REGIONBRNO.CZ

Senzorická lišta a drony zachraňují zvěř před sekačkami

Zemědělci vjíždějí do porostů vojtěšky nebo trav naposledy v září, další seč je až v květnu. Během klidu se tam vrací divoká zvěř, zejména mláďata, která jsou ohrožena. Senzorická lišta na žacích strojích, která odhalí zvěř, je řešením. Používá se také dron s termokamerou a vycvičení psi.

Blog
Před týdnem
REGIONBRNO.CZ

Do Europarlamentu kandidují Nerudová, Gregorová i "mimozemšťané"

Jihomoravští kandidáti mají v evropských volbách šanci na úspěch, přičemž mezi výrazné osobnosti patří Danuše Nerudová (STAN) a Markéta Gregorová (Piráti). Konflikty kandidatur, spekulace kolem možné role Nerudové v Evropské komisi a místní snahy o získání voličské podpory dominují předvolebnímu dění.

Blog
Před 2 týdny
REGIONBRNO.CZ

Bezpečnostní agentura hlídá Zelený trh, díky nedostatku policistů

Radnice Brna-střed najala soukromou bezpečnostní agenturu kvůli nedostatečnému počtu městských policistů, přestože ve městě působí i republiková policie. Opozice tuto volbu kritizuje, jelikož agentura nemá právní pravomoci.

Blog
Před 3 týdny
REGIONBRNO.CZ

Oslavte Světový den včel v Technologickém parku

Děti se pobaví a poučí na stáncích s aktivitami přibližujícími péči o naši planetu a v restauraci Jean Paul´s budou moci ochutnat medovou zmrzlinu. V 16 hodin pak začne představení environmentálního divadla.

Blog
Před 4 týdny
REGIONBRNO.CZ

Hodonínští občané a odborníci bojují proti klimatickým změnám

Občané Hodonína spolupracují na adaptační strategii ke zmírňování dopadů klimatických změn na jejich město. Do projektu jsou zapojeni odborníci z Nadace Partnerství a organizace Člověk v tísni. Strategie bude zahrnovat jak urbanizované oblasti, tak okolní krajinu.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

Nová kaple v Nesvačilce za 24 milionů korun

V obci Nesvačilka v Brněnsku byla slavnostně otevřena nová kaple, na které se místní podíleli více než deset let. Stavba byla podpořena místními i dárci z celé republiky, včetně řady významných osobností. Celkové náklady dosáhly 24 milionů korun.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

Fialova vláda schválila nový atomový zákon

Vláda Petra Fialy schválila novelu atomového zákona zaměřenou na rychlejší výstavbu jaderných bloků a zjednodušení povolovacích procesů. Zároveň byl projednán návrh zákona o Národní rozvojové bance a třetí antibyrokratický balíček. Ovocnářům a vinařům zasaženým mrazy by mohla pomoci záruka za dluhy Rozvojové banky.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

Botanici mapují ústup původních rostlin vlivem klimatu

Česká krajina a ekosystémy prochází změnami, vlivem zániku tradičního hospodaření mizí specializované druhy rostlin z rašelinišť, světlých lesů, suchých trávníků a málo produktivních pastvin. I klimatické změny ovlivňují flóru, rostou teplomilné a nepůvodní rostliny.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

Za týrání zvířat 3 roky v cele

Znojemský soud rozhodl v případu týrání zvířat na hrabětických jatkách. Jeden k nepodmíněnému trestu, druhý k podmíněnému a třetí k peněžitému trestu. Pravomocně odsouzený Jakub Krnáč dostal tříletý trest odnětí svobody.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

LGBTQ+ komunita uzavřela týden plný queer akcí

Duhový průvod sloužící jako podpora LGBTQ+ komunitě uzavřel týden plný queer akcí. Bezpečnostní opatření byla prioritní vzhledem k minulosti s extremistickými útoky. Festival letos pořádán potřetí s rozpočtem okolo dvou milionů korun. Hlavním cílem průvodu je oslava rozmanitosti a viditelnost komunity, ne protest.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

Opravy křižovatky smrti způsobí třítýdenní omezení

Silniční okružní křižovatka v Brně byla poškozena intenzivním provozem nákladních vozidel a vyšší úrovní podzemní vody. Opravy zahrnují nahrazení žulové obruby ocelobetonovým věncem, které financuje společnost Swietelsky Stavební.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONBRNO.CZ

Brno chystá stavební "superúřad"

Stavební “superúřad” v Brně plánuje shromáždit úředníky spravující agendu rozvoje města na jedno místo. Původní plán počítal se 100 úředníky, ale číslo vzrostlo na 203. Nový úřad má být v budově České pošty v centru Brna. Cena úprav budovy se odhaduje na 50 milionů Kč.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONBRNO.CZ