Mládežnické klubovny pod Bílou horou vybuduje společnost KEMOstav. Schválili to radní

Projekt z participativního rozpočtu Dáme na vás „Mládežnické klubovny pod Bílou horou“ z roku 2018 se konečně dočká realizace. Radní dnes schválili výběr dodavatele, kterým se stane společnost KEMOstav.


Stávající klubovny stojí na střeše volnočasového sálu v areálu dětí a mládeže pod Bílou horou. Aktuálně už ale tyto konstrukce ze 70. let nevyhovují požadavkům, proto v roce 2018 přihlásil Vilém Řiháček do participativního rozpočtu Dáme na vás projekt na jejich rekonstrukci.

„Navrhujeme současné dožívající konstrukce ze 70. let minulého století strhnout a nahradit je dvěma prostornými a světlými lehkými montovanými stavbami z moderních materiálů. Budou v nich různě členěné prostory, sociální zázemí, velká okna a hlavně spousta místa. Návrh jde s dobou, jeho součástí je například dobré zateplení, hospodaření s dešťovou vodou nebo lehké zelené střechy,“ uvádí v popisu projektu navrhovatel Vilém Řiháček.

Veřejnost podpořila tento nápad 2 070 hlasy, původně plánovaná cena rekonstrukce se měla podle pravidel participativního rozpočtu vejít do 3 milionů korun. Po vypracování projektové dokumentace a získání stavebního povolení v dubnu letošního roku byla vypsána výběrová řízení na zhotovitele. V jednom případě podané nabídky přesáhly maximální částku 3 miliony korun, v dalším byla podána pouze jedna nabídka, ve třetím pak žádná. Čtvrté výběrové řízení bylo vypsáno 24. srpna, tentokrát bez uvedení maximální možné ceny projektu. Z pěti podaných nabídek byla vybrána nejvýhodnější za cenu téměř 5,5 milionu korun včetně DPH. V této sumě se odrazil nárůst cen stavebních prací i materiálů, a to o 60 až 90 procent.

„Kvůli skokovému nárůstu cen stavebních prací se v letošním roce nedařilo vysoutěžit dodavatele za původní rozpočtované náklady. Na začátku listopadu proto Zastupitelstvo města Brna schválilo výjimku ze Zásad participativního rozpočtu statutárního města Brna a umožnilo tak navýšit alokovanou částku na projekt ze 3 na 6 milionů. Dnes jsme proto konečně mohli jako Rada města Brna rozhodnout, že projekt Mládežnické klubovny pod Bílou horou zrealizuje firma KEMOstav, s. r. o., která podala v otevřeném výběrovém řízení nejnižší nabídkovou cenu 5,433 milionu korun včetně DPH,“ popsal náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný.

Na veřejnou zakázku zareagovalo a podalo nabídku celkem pět zájemců.

„Stávající stav klubovny nevyhovuje požadavkům na práci s dětmi, a to dispozičně ani po technické stránce. Věřím, že se nám podaří vytvořit moderní a bezpečné prostředí pro děti ze Židenic a přilehlých částí města, které jim poskytne vhodný prostor pro nejrůznější aktivity – kroužky, hraní her nebo výtvarnou činnost,“ myslí si Tomáš Koláčný.


NetConcert Angelique Kidjo

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

NetConcert Brecker Brothers Band Reunion