Brněnský den bez úrazu se zaměří na seniory nebo na poúrazovou rehabilitaci

Odbor zdraví brněnského magistrátu pořádá v pondělí 15. května 2023 tradiční akci zaměřenou na prevenci úrazů. Letošní ročník se odehraje na Zelném trhu, a to od 15 do 18 hodin. Akci zahájí ministr zdravotnictví Vlastimil Válek.


„V letošním roce si připomínáme 90. výročí od založení Úrazové nemocnice v Brně. O její historii nám poví více pan profesor Jiří Veselý. Z rehabilitačního centra této nemocnice přijde primářka Hana Vavrušková, hovořit bude o poúrazové rekonvalescenci. Neméně zajímavé budou další přednášky o důležitosti krve v péči o pacienta po úraze nebo k tématu cvičení pro zvýšení fyzické zdatnosti seniorů. Program doplní vystoupením Alena Antalová a Alex Anders. Všichni jste zváni,“ podotkla neuvolněná zastupitelka pro oblast zdravotnictví Dagmar Seidlová, která nad akcí převzala záštitu, stejně jako ministr zdravotnictví.  

Návštěvníci se také mohou těšit na prezentaci aplikace Záchranka. Na místě bude k dispozici i sanitka, ve které se lidé dozví více o poúrazové první pomoci. Stanoviště na Zelném trhu bude mít také Český červený kříž, zájemci si tu budou moci se zdravotníky popovídat o jejich práci.

Akci bude moderovat Ondřej Blaho, který na pódiu kromě výše jmenovaných přivítá i ředitele Úrazové nemocnice v Brně Pavla Pilera, ředitele Fakultní nemocnice Brno Iva Rovného a senátora Romana Krause.


Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Další články z rubriky

ARCHIV ZPRÁV
út 30.05.2023 07:250 +
 
Kotlíkové dotace

Hlavní zprávy

 

Vizovické Trnkobraní 2024