Boj se zavíráním obchodů ve Znojmě, pomůže cena parkování?

Znojmo čelí problému uzavírání obchodů a restaurací ve středu města. Aby podpořilo malé podnikatele, město snížilo cenu parkování pro auta z 600 na 500 Kč za měsíc.


Střed Znojma čelí vážnému problému, kterým je uzavírání obchodů a restaurací. Aby byla zabezpečena záchrana těchto podniků a přitáhla se pozornost turistů, město představilo novou opatření a strategii, která má pomoci drobným podnikatelům a zmírnila cenu parkování pro auta.

Mnoho občanů Znojma považuje dnešní situaci za zoufalou, proto město usiluje o změny, které by podnítily rozvoj obchodů a restaurací ve středu města. Jedním z nich je snížení ceny parkování pro podnikatele, který zahrnuje snížení ceny z 600 na 500 Kč za měsíc. Většina lidí vnímá toto opatření jako krok správným směrem.

Městostarostka Petra Švedíková Vávrová (SPD) uvádí, že tento krok byl jedním z nejčastějších požadavků podnikatelů a malých obchodů. Po zavedení změny budou podnikatelé platit za svá auta pouze 500 Kč měsíčně, což je značně nižší než původních 600 Kč za měsíc. Výjimkou jsou však podnikatelé s více než jedním vozidlom, za druhé a každé další vozidlo budou muset zaplatit 2 000 Kč.

Podle městostarostky je uzavírání obchodů a zánik živností obrovským a jednoznačným problémem, který může mít negativní dopad na turistický ruch ve městě. Aby toho bylo dosaženo, město představuje nové projekty spolupráce mezi školami a firmami, podnikatelský inkubátor, coworkingové centrum a další podpůrné činnosti pro podnikatele.

Navzdory těmto opatřením jsou někteří lidé skeptičtí, zda budou tyto kroky skutečně prospěšné pro místní obchody. Někteří zdroje tvrdí, že hlavním problémem je spíše kupní síla místních obyvatel a jejich preference provést všechny nákupy v supermarketech nebo online. Avšak podle městostarostky Petra Švedíková Vávrová představují tyto kroky první vlnu opatření, která by měla vést ke zlepšení situace ve městě.

Město také navázalo spolupráci se společností CzechInvest, která by měla pomoci se založením coworkingového centra, vědeckého a výzkumného centra, získání dotací a podpory pro podnikatele a další.Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Vila Tugendhat

Hlavní zprávy