Statický posudek stadionu za Lužánkami vypracuje Fakulta stavební VUT v Brně

Souhrnné zhodnocení stavebně-technického a statického stavu konstrukcí fotbalového stadionu za Lužánkami zajistí pro město Brno Fakulta stavební Vysokého učení technického v Brně. Smlouvu o dílo dnes schválili brněnští radní.


„Půjde o poměrně rozsáhlý soubor prací. Provede se a vyhodnotí diagnostický průzkum konstrukčních prvků a celků stavebních objektů stadionu, na to pak navážou statické výpočty jejich reálné mechanické únosnosti dle aktuálně platných norem. Výsledkem pak bude souhrnné hodnocení stavebně-technického a statického stavu konstrukcí spolu s návrhem nutných stavebních opatření pro zajištění požadované bezpečnosti objektu. Dostaneme také informace o takzvané zbytkové životnosti stadionu,“ uvedl radní města Brna pro oblast sportu Tomáš Aberl a dodal: „Jak jsme již avizovali, z posudku tak vyplyne i to, jestli, za jakých omezení či s jakými nutnými úpravami je možné stadion dočasně využívat.“

Doba trvání zakázky je vzhledem k rozsahu a závažnosti hodnocení 4 měsíce od uzavření smlouvy o dílo. Město zpracovateli uhradí 713 800 korun bez DPH.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
st 03.05.2023 07:23
0 +
 
Vila Tugendhat

Hlavní zprávy