Město splnilo obyvatelům Majdalenek přání a vybudovalo zde park

Ve čtvrtek 2. března 2023 se konalo slavnostní otevření Parku pro Majdalenky. Jedná se o projekt z participativního rozpočtu Dáme na vás, který vznikl v horní části Lesné, kde park velmi chyběl. Konečně tak i Majdalenky mají upravenou plochu sloužící k relaxaci a obyvatelé se díky nově zpevněným cestám snadněji dostanou na nákup či na autobus.


 Mnoho let si obyvatelé domů v okolí ulic Majdalenky a Dusíkova přáli, aby se z neudržované volné plochy mezi těmito ulicemi stal park. Teprve díky projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás Park pro Majdalenky se Brňané dočkali a už během letošního jara mohou k posezení a odpočinku využít nově umístěné lavičky, potěšit se z nově vysazených stromů, keřů a trvalkových záhonů.

„Stejně jako většina Brňanů velmi oceňuji velký rozsah zeleně na Lesné, a proto mě těší, že se městu podařilo v tomto trendu pokračovat i v části čtvrti s novější výstavbou. Mám radost i z osvěžení přinášejícího barevného vodního prvku uprostřed parku. Provedené výsadby ještě samozřejmě potřebují čas na to, aby se rozrostly, ale už dnes je zjevné, že i tato zeleň přispěje alespoň k částečnému zmírňování dopadů klimatických změn, protože zvyšuje vzdušnou vlhkost a brání vysychání půdy,“ uvedl Filip Chvátal, radní pro participaci.

Nápad do 4. ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás přihlásila navrhovatelka Jana Sedláčková Krištoforyová. Její projekt získal 3103 hlasů a umístil se na 8. místě. Celkové náklady na projekt včetně tříleté udržitelnosti jsou 2,72 milionu Kč vč. DPH.

„Cílem projektu bylo zvelebení centrálního pásu zeleně na Majdalenkách do parkové úpravy a vytvoření centrálního místa pro komunitní setkávání a odpočinek,“ dodala navrhovatelka Jana Sedláčková Krištoforyová, která spolupracuje se spolkem Majdalenky. 

Podrobnosti o projektu naleznete na https://paro.damenavas.cz/projekt/?id=1437.

I letos až do 15. května mohou obyvatelé Brna přihlašovat veřejně prospěšné nápady do 7. ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás, které po zhodnocení jejich proveditelnosti městem postoupí do listopadového finále. Vítězné projekty do 35 milionů korun pak město zrealizuje. Podat projekt lze pomocí jednoduchého formuláře na https://paro.damenavas.cz.Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
po 20.03.2023 09:56
0 +
 
Vila Tugendhat

Hlavní zprávy