Dotace pro bývalé brněnské olympioniky a reprezentanty

Zapsaný spolek Městský sportovní klub Brno sdružuje bývalé úspěšné brněnské sportovce v projektu Sportovní oddíl seniorů (SOS Brno). Cílem je jejich podpora a pomoc v různých životních situacích. Na dnešní schůzi radní doporučili zastupitelům, aby byla spolku přidělena dotace ve výši 300 tisíc korun.


„Město na své úspěšné sportovní reprezentanty nezapomnělo. Díky projektu, který v minulém roce rozběhl Městský sportovní klub Brno, můžeme pomáhat seniorům, kteří v minulosti soutěžili na světových kláních a dělali tak Brnu dobré jméno. Peníze bude spolek moci použít dle individuálních potřeb každého jednotlivce. Jako příklad mohu uvést pomoc po operaci, podporu při hledání a zařizování bydlení nebo poskytnutí daru při oslavě životního jubilea,“ vysvětlil 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Navrhovanou částku bude finálně schvalovat Zastupitelstvo města Brna. „Sportovní oddíl seniorů funguje od loňského roku a sdružuje na tři desítky bývalých úspěšných sportovců z Brna. Někteří se vlivem různých okolností dostali do složité životní situace. Díky projektu jim pomůžeme překonat těžkosti, které se týkají zdravotní, sociální nebo ekonomické oblasti. Peníze poslouží také k zajištění pravidelného cvičení seniorů, které přispívá k jejich fyzické i psychické pohodě,“ dodal radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Další články z rubriky

Dan Brown a W Simphony

Hlavní zprávy