ZPRÁVY AKTUALITY Brno

Hodonínští občané a odborníci bojují proti klimatickým změnám

Občané Hodonína spolupracují na adaptační strategii ke zmírňování dopadů klimatických změn na jejich město. Do projektu jsou zapojeni odborníci z Nadace Partnerství a organizace Člověk v tísni. Strategie bude zahrnovat jak urbanizované oblasti, tak okolní krajinu.

0

Dnes Michaela Prokopová

Zvlnění vozovky vrhá Znojmo do třítýdenního dopravního chaosu

Ve Znojmě probíhají opravy dvou hlavních silnic způsobené zvlnění vozovky těžkou dopravou. Práce budou trvat tři týdny a je nutné využívat objízdné trasy. Opravy narušily ranní dopravní špičku a způsobily zdržení až o desítky minut.

0

Včera Jiří Padevěd

Vzácný lev Berberský v Hodonínské zoo

V hodonínské zoo se narodil mladý lev berberský. Pavilon je však částečně uzavřen pro veřejnost, aby zajistil klid nové dvojici. Mladý lev je druhý pokus o chov, první mládě tragicky zemřelo.

0

Před 2 dny Lenka Hubingerová

Nová kaple v Nesvačilce za 24 milionů korun

V obci Nesvačilka v Brněnsku byla slavnostně otevřena nová kaple, na které se místní podíleli více než deset let. Stavba byla podpořena místními i dárci z celé republiky, včetně řady významných osobností. Celkové náklady dosáhly 24 milionů korun.

0

Před 2 dny Michaela Prokopová

Po mecenášce Babyboxů pojmenovali odloženou dívku

Osmdesátiletá Eva Němcová, soukromý podporovatel babyboxů, byla oceněna pojmenováním nově narozené dívky po ní. Eva Němcová, která byla sama sirotek a bezdětná, věnovala většinu svého majetku babyboxům.

0

Před 3 dny Lenka Hubingerová

Oslavy otevření zahradního ráje Arnoldovy vily

Arnoldova vila slaví otevření své zahrady, která bude přejmenována na Park Cecilie a Cornela Hože. V programu najdete komentovanou prohlídku s docentem Přemyslem Krejčiříkem. Událost přináší kulturu, historii a občerstvení zdarma.

0

Před 4 dny Adam Wágner

Rekonstrukce centra pro bezdomovce za 300 milionů

Diecézní charita Brno chystá na podzim renovaci svého centra pro bezdomovce za 130 milionů korun. Během oprav se centrum dočasně přesune do bývalého domova pro seniory sv. Ludmily v Židenicích, což vyvolává obavy místních obyvatel i městské části.

0

Před 5 dny Adam Wágner

Brněnský sbor dobyl Saúdskou Arábii operou v arabštině

Český filharmonický sbor Brno debutoval s operou v arabštině, "Dívka s modrýma očima", v Saúdské Arábii. Úsilí posunulo hudební divadlo v zemi a otevřelo Rijád světu. Opera je založená na staré arabské pověsti.

0

Před 5 dny Rebeka Schmidt

Raketový skok daně z nemovitostí může otřást realitním trhem

Sazby daně z nemovitostí v ČR vzrostly v průměru o 80 %. Nové výměry daní jsou rozeslány od poloviny dubna a jejich nezaplacení může vést k finančním sankcím. Obce mohou navíc zvýšit místní koeficient daně, což může vést k dalším nárůstům.

0

Před 6 dny Jiří Padevěd

Brno slaví 170. narozeniny Leoše Janáčka

K oslavám 170. narozenin Leoše Janáčka se v Brně chystá obsáhlý program, který zahrnuje mimo jiné projekci inscenace Její pastorkyňa z Královské opery v Londýně.

0

Před 6 dny Jiří Padevěd

Vyškovská Studnice bojuje s nedostatkem vody

Vyškovská obec Studnice čelí nedostatku vody. Radnice nyní hloubí třetí vrt pro zajištění pitné vody. První dva vrty vysychají. V posledních třech letech musela radnice kvůli suchu dovážet vodu. Paralelně s tím hledá řešení i Jihomoravský kraj a další obce.

0

Před týdnem Jiří Padevěd

Česká armáda hledá specialisty na nové letouny F-35

Česká armáda začíná shánět odborníky pro své nové letouny F-35. Pro každý letoun bude potřeba 15-25 specialistů, mimo jiné i z oblasti IT, bezpečnosti a datové analýzy. Univerzita obrany v Brně otevře nový obor pro výcvik pilotů a specialistů. První letouny F-35 by měly dorazit do ČR v roce 2031.

0

Před týdnem Jiří Padevěd

Nové validátory v Brně: Kup si jízdenku přímo v autobuse

Nová linka 304 v Brně představí nový typ validátoru, který umožňuje pasážerům koupit jízdenku přímo v autobuse. Validátory jsou již instalovány v devíti vozech, ale Kordis plánuje rozšířit tento systém na další linky a autobusy.

0

Před týdnem Miroslav Pucholt

DPMB zavádí kamery pro kontrolory

Dopravní podnik města Brna (DPMB) zavádí kamerový systém pro pracovníky přepravní kontroly. Rozhodnutí přišlo vzhledem k rostoucímu počtu slovních útoků a stížností ze strany cestujících. Kamerový systém umožní nejen lepší zjišťování a řešení stížností, ale také poskytne policejním silám důkazy pro vyšetření trestné činnosti.

0

Před týdnem Jiří Padevěd
Vila Tugendhat