ZPRÁVY AKTUALITY Brno

Podpora Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje pokračuje

Po radních, kteří se tématu věnovali dnes, ještě musí hlasovat zastupitelé. Pak už nic nebude bránit poskytnutí neinvestiční dotace ve výši 5 milionů korun na provoz a vybavení jednotek Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje.

0

Dnes

Další část Staré radnice se zpřístupní. Klub zastupitelů se otevře komerčním účelům

Coworking, zasedací místnosti, prostory pro pořádání soukromých akcí – takto bude vypadat stávající Klub zastupitelů v areálu Staré radnice na Radniční a Mečové. Než se tak stane, musí projít rekonstrukcí a úpravami. Tyto změny dnes schválili radní na svém zasedání na základě vypracované studie proveditelnosti.

0

Před 3 dny

Brněnské stavební předpisy by mohly začít platit hned, jak to umožní nový stavební zákon

Práce na Brněnských stavebních předpisech začínají. Dnes radní vzali na vědomí jejich věcné zadání a zpracování jejich návrhu uložili Kanceláři architekta města Brna. Rámcový harmonogram počítá s tím, že by mohly začít platit hned, jak to umožní nový stavební zákon, tedy od 1. července 2024.

0

Před 4 dny

K pronájmu je čtrnáct startovacích bytů, deset z nich přivítá po rekonstrukci vůbec první obyvatele

Zcela nové byty na Vranovské, nedávno postavené moderní bydlení na Vojtově i časem prověřené a stále oblíbené byty na Stamicově v Kohoutovicích – tak vypadá aktuální nabídka startovacích bytů, o které se lidé mohou hlásit do 29. května.

0

Před 5 dny

Brněnský den bez úrazu se zaměří na seniory nebo na poúrazovou rehabilitaci

Odbor zdraví brněnského magistrátu pořádá v pondělí 15. května 2023 tradiční akci zaměřenou na prevenci úrazů. Letošní ročník se odehraje na Zelném trhu, a to od 15 do 18 hodin. Akci zahájí ministr zdravotnictví Vlastimil Válek.

0

Před 6 dny

Brno se zapojí do projektu k snížení prachu pocházejícího z emisí

Brněnští radní dnes souhlasili se záměrem zapojit se do přípravy projektu, jehož cílem bude snížení množství městského prachu pocházejícího z emisí automobilové dopravy.

0

Před týdnem

V Medlánkách se otevřel nový pumptrack a parkour

Ve veřejně přístupném sportovním areálu na Jabloňové ulici byl v úterý 9. května slavnostně otevřen projekt z participativního rozpočtu Dáme na vás s názvem Pumptrack a parkour v Medlánkách. Jedná se o další moderní sportoviště určené zejména pro starší děti a teenagery, které bylo realizováno na základě přání a hlasů Brňanů.

0

Před týdnem

Přestavbu brněnského železničního uzlu zajistí stát ve spolupráci s Jihomoravským krajem a městem Brnem

Ministerstvo dopravy spolu se Správou železnic a Státním fondem dopravní infrastruktury uzavřely s Jihomoravským krajem a městem Brnem memorandum o spolupráci při přípravě a realizaci přestavby celého brněnského železničního uzlu. Projekt zahrnující také přesun hlavního nádraží v Brně, vznik nového přestupního terminálu v Černovicích a modernizaci tratí na území Brna má stát až 50 miliard korun. Stavební práce by mohly začít v roce 2028 a budou trvat 6 let.

0

Před týdnem

Přijďte si užít koncert a pomozte nemocným dětem, zve Sociální nadační fond. Sám pomáhá už třicet let

Auto pro Šimona s křehkými kostmi, aby se vždycky dostal bezpečně do nemocnice. Efektivní rehabilitace pro Davídka a Adélu, kteří se perou s vážným postižením. Pomoci uskutečnit tato přání může ve středu každý návštěvník Charitativního koncertu pro Sociální nadační fond. Hudební akce s doprovodným programem pro děti je zároveň narozeninovou oslavou fondu, který byl založen právě před 30 lety.

0

Před týdnem

Participativní rozpočet: Tři projekty jsou krůček od realizace, radní pro ně vybrali zhotovitele

Podpora pro dětské onkologické pacienty v Brně, activity park pro děti v Bosonohách i budování pítek – tyto tři projekty, které v minulých letech zvítězily v participativním rozpočtu Dáme na vás, dnešní rozhodnutí radních posunulo blíže k dokončení. Vybrali pro ně totiž zhotovitele, s nimiž nyní město podepíše smlouvy.

0

Před 2 týdny

Brno plánuje výstavbu dalších školských zařízení

V městské části Maloměřice a Obřany, Bohunice a také Komín se počítá s výstavbou nových školských zařízení. Stane se tak v návaznosti na plánovanou bytovou výstavbu. Brněnští radní dnes schválili investiční záměry na výstavbu MŠ Pod Hády, přístavbu MŠ Uzbecká a zpracování investičního záměru přístavby v ZŠ a MŠ Pastviny.

0

Před 2 týdny

Spolupráce s investory na rozvoji veřejné infrastruktury pokračuje

Podle Zásad pro spolupráci s investory na rozvoji veřejné infrastruktury statutárního města Brna město postupuje již třetím rokem. Dnes radní doporučili zastupitelům, aby schválili další smlouvy o spolupráci a poskytnutí investičního příspěvku. Spolu s tím projednali několik dodatků již uzavřených kontraktů.

0

Před 3 týdny

Tradiční Prima FRESH festival ve své moravské premiéře zavítá i do Brna

Putovní Prima FRESH festival se letos uskuteční již podvanácté, poprvé však zavítá také na Moravu, konkrétně do Olomouce a do Brna. Na Špilberku se milovníci dobrého jídla a pití sejdou ve dnech 2.–3. června.

0

Před 3 týdny

Sport pro mládež, mezinárodní soutěže i individuální projekty

Podpora činnosti mládežnického sportu, významné sportovní akce i projekty do zázemí jednotlivých organizací – velký balík dotací pro sportovní aktivity dnes radní doporučili schválit zastupitelům. Bude se o nich rozhodovat na květnovém jednání.

0

Před 3 týdny
Voices of Hollywood