Offline

Nová značka na stoletém mostě proti přetížení. Řidiči ji ignorují!

Výstavba Velkého městského okruhu a uzavření Karlovy ulice vedly k přetížení Maloměřického mostu. Na mostě platí nová dopravní značka, zakazující současný průjezd více nákladních vozidel. Přesto řidiči pravidla nedodržují, hrozí jim pokuta až 1 500 Kč. Omezení platí do 16. srpna.

Blog
Před týdnem
REGIONBRNO.CZ

Nový Úsek Okruhu v Brně: Řidiči Se Dočkají 18. Srpna

Brněnští řidiči se těší na otevření nové části městského okruhu na Tomkově náměstí 18. srpna. Stavba komplikovala dopravu mezi východní a severní částí města. Do té doby čeká řidiče omezení, jako třeba uzávěrka Karlovy ulice a Husovického tunelu. Práce budou pokračovat do konce roku i na dalších kritických úsecích.

Blog
Před týdnem
REGIONBRNO.CZ

Moravská galerie v Brně: nový bezbariérový vstup a český mobiliář

Moravská galerie v Brně otevřela druhý bezbariérový vstup a rekonstruovala nádvoří s novým mobiliářem od českých výrobců. Architekt Ondřej Chybík z ateliéru Chybik + Kristof vysvětlil propojení historických budov. Nová výstava "Umění do kapsy" nabízí edukační přístup k umění. Rekonstrukce Místodržitelského paláce probíhá postupně s plánem na další úpravy do dvou let.

Blog
Před týdnem
REGIONBRNO.CZ

Brněnská Riviéra láká na zipline a sportovní park

Brněnské koupaliště Riviéra je připraveno na letní sezónu s novými atrakcemi jako zipline či sportovní park. Vstupné pro dospělé 300 Kč, děti polovic, pro nejmenší zdarma. Komplikace s příjezdem kvůli rekonstrukci Bauerovy, parkování u Anthropose. Otevírají se i další koupaliště, např. Zábrdovice či Kraví hora.

Blog
Před 2 týdny
REGIONBRNO.CZ

Rozšíření ZŠ Gajdošova za 70 milionů

V městské části Židenice narůstá počet obyvatel, což vede k nedostatku místa ve školách. ZŠ Gajdošova prošla přístavbou za 70 milionů Kč, financovanou městem Brno a zřizovatelem. Nová jídelna a šatny zvýšily kapacitu školy.

Blog
Před 3 týdny
REGIONBRNO.CZ

Začala demolice nádraží Brno-Královo Pole

Dělníci začali bourat budovy nádraží Brno – Královo Pole, které se nahradí novou halou začátkem června. Demolice by měla trvat tři dny, celkově však do 20. června. Provizorní buňky nyní poskytují služby cestujícím. Nová přestavba usnadní přístup přes Myslínovu ulici. Náklady jsou odhadovány na tři miliardy korun.

Blog
Před 3 týdny
REGIONBRNO.CZ

Vzácný lev Berberský v Hodonínské zoo

V hodonínské zoo se narodil mladý lev berberský. Pavilon je však částečně uzavřen pro veřejnost, aby zajistil klid nové dvojici. Mladý lev je druhý pokus o chov, první mládě tragicky zemřelo.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

Po mecenášce Babyboxů pojmenovali odloženou dívku

Osmdesátiletá Eva Němcová, soukromý podporovatel babyboxů, byla oceněna pojmenováním nově narozené dívky po ní. Eva Němcová, která byla sama sirotek a bezdětná, věnovala většinu svého majetku babyboxům.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

Nemocnice sv. Anny pěstuje vlastní léčebné konopí

Brněnská fakultní nemocnice sv. Anny se stala první v Česku, která sama pěstuje léčebné konopí. Kromě poskytování konopných přípravků se nyní věnuje i jejich výrobě a šlechtění. Cílem je zvýšení dostupnosti léčebného konopí pro pacienty.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

Meda a Jan Mládkovi na zámku Rosice

Meda a Jan Mládkovi, významné osobnosti poválečného exilu a propagátoři české kultury, jsou připomínáni na výstavě na zámku Rosice. Meda Mládková, zesnulá v květnu 2022, byla zakladatelkou pražského Musea Kampa.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

Speciální UV přístroj chrání květy před mrazem

Nástup jarních mrazů se testuje na několika evropských vinicích pomocí technologie nazývané mrazuvzdornost. Francouzský výzkumník Francois Sement vysvětlil, jak tato technika funguje a upozornil na potřebu její aplikace min. 48 hodin před příchodem mrazu. Jde o první pokus tohoto druhu v ČR.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

Nájemné bydlení zdražuje

Nájemné byty v Praze a dalších krajských městech se v poslední době zdražily. Byty 2+kk nyní stojí v Praze 19 000 Kč, zatímco 1+kk jsou za 14 000 Kč. Růst cen nájmů je důsledkem různých faktorů na trhu nemovitostí a ekonomiky. Poptávka po nájemním bydlení zůstává vysoká, což zvyšuje ceny.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

Den pro rodinu

Dne pro rodinu nabízí bohatý program včetně sportovních ukázek, loutkového divadla, dětských aktivit a prezentace služeb. Akce se koná za příznivého počasí v prostoru knihovny a náměstí Hrdinů-gymnázium.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONBRNO.CZ

Česko udělalo poslední krok do Ligy mistrů

Český fotbal zaznamenal úspěch, když se dostal na 10. příčku žebříčku UEFA, což znamená přímý postup mistra do základní skupiny Ligy Mistrů v roce 2025/2026. Tento úspěch především dlužíme Viktorii Plzeň, která remizovala s Fiorentinou ve čtvrtek.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONBRNO.CZ

Sucho narůstá - vegetace je o měsíc napřed

Vegetace roste rychleji kvůli předčasné odtávání sněhu a vysokým teplotám v České republice. Stromy a rostliny odebírají vodu o měsíc dříve, než je obvyklé, což zvyšuje riziko sucha, pokud nezačne pršet intenzivněji.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONBRNO.CZ