V Přízřenicích vznikne 300 družstevních bytů. Město podepsalo smlouvu s projektantem

Rada města vybrala pro plánovanou výstavbu v Přízřenicích projektanta, který zpracuje potřebnou dokumentaci pro územní rozhodnutí, stavební povolení a pro provedení stavby. Při ulici Moravanská bude postaveno 300 bytů, které budou sloužit jako družstevní. S vybraným projektantem, společností Pelčák a partner architekti, byla dnes slavnostně podepsána smlouva o dílo za 18,69 milionů korun.


„Jsem rád, že soutěž vyhrál takto vysoce renomovaný architekt, jakým je pan profesor Pelčák. Jsme si vědomi vesnického charakteru Přízřenic, a proto budeme o podobě výstavby diskutovat také s místními obyvateli a vedením městské části. Chceme, aby nová výstavba byla co možná nejšetrnější pro stávající obyvatele,“ vysvětlil náměstek pro oblast bydlení Jiří Oliva.

Výstavba v Přízřenicích při ulici Moravanské se plánuje jako kombinace menších bytových domů a blokové zástavby. Parkování bude řešeno pomocí dvou parkovišť, zároveň bude zavedeno kolmé parkování v ulicích. Přesné náklady na výstavbu budou známy po dokončení projektové dokumentace. V současné době jsou odhadovány na 1,25 miliardy korun.

Projekt družstevního bydlení má pomoci řešit obtížnou situaci v bytové oblasti ve městě a má dát šanci na získání vlastního bydlení i lidem s nižšími příjmy, kteří by nedosáhli na klasický hypoteční úvěr. Město připravuje i další lokality pro tento typ bydlení, jsou jimi třeba Kamenný vrch, ulice Francouzská nebo Rumiště.

„Všech 300 bytů v Přízřenicích bude stavět městské bytové družstvo v programu dostupného družstevního bydlení, kdy družstvo staví pro své členy za nákladové ceny, tedy bez zisku, který by v normálním případě inkasoval developer. Další výhodou je také to, že úvěr na výstavbu si bude brát samotné družstvo, takže na byty dosáhnou i ti, kteří by jinak v bance možná neuspěli. Přízřenice jsou jednou z šesti velkých lokalit, které připravujeme pro výstavbu prováděnou městskými družstvy. Možnost podávat přihlášky do družstev otevřeme pro zájemce zhruba za půl roku,“ dodal Jiří Oliva.


NetConcert George Duke Band

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
15.10.2021 09:17
0 +
 
2. Koncert ČNSO

Hlavní zprávy

 

NetConcert Music by Frank Zappa