Brno Creative Days spojí tři akce a přispěje i město

Podruhé se letos uskuteční Brno Creative Days – projekt, který propojuje svět kreativity, vědy, umění, technologií i podnikání. Nově představí celkem tři akce a rozšíří se také počet dní i lokalita, kde se bude projekt konat. Pokud to zastupitelé schválí, město projekt podpoří částkou 1,35 milionů korun.


Projekt Brno Creative Days se letos uskuteční od 14. do 23. října a spojí tradiční Festival Prototyp, Brno Maker Faire a Game Access Connect. Rozšíří se z brněnského výstaviště i do kreativního hubu KUMST a do centra Brna. 

„Sloučením těchto tří akci došlo samozřejmě ke snížení celkových nákladů, ale především mají kreativci vše k dispozici v jeden termín. Projekt Brno Creative Days cílí jak na širokou veřejnost včetně mládeže, tak na odborníky z regionu i zahraničí. Brno se tak téměř na 10 dní stane místem, kde se setkají osobnosti a veřejnost z oblasti kreativních průmyslů, vědy, umění a technologií,“ uvedl náměstek Tomáš Koláčný.

Festival Prototyp (14. – 21. 10. 2022, centrum města Brna, kreativní hub KUMST) vznikl v roce 2014 s cílem propojovat svět umění, vědy a technologií. Za 7 let se festival vyvinul v tradiční akci brněnského podzimu, která se díky spolupráci s mnoha jihomoravskými institucemi a firmami neustále rozšiřuje a proměňuje. Během uplynulých ročníků festival Prototyp navštívilo více než 22 000 návštěvníků, vystavovalo zde přes 280 tvůrců a konalo se více jak 110 workshopů či přednášek. 

Od roku 2019 je součástí akce Prototyp i festival Brno Maker Faire (22. 10. – 23. 10. 2022, BVV). Maker Faire je největší světová přehlídka inovací, kreativity a důmyslnosti pro celou rodinu. Toto spojení se ukázalo jako velmi úspěšné – v roce 2021 se podařilo na festivalu oslovit 7000 návštěvníků napříč všemi věkovými kategoriemi. 

Game Access Connect (22. 10. – 23. 10. 2022, BVV) je další z řad akcí pod brněnskou značkou Game Access, zaměřených na propagaci a posilování komunity herních vývojářů. Cílem Connectu je propojení této komunity se samotnými hráči a jejich vtažení do zákulisí vývoje her. Návštěvníci dostanou možnost si hry nejenom zahrát, ale také přímo diskutovat s jejich vývojáři, prozkoumat jejich kreativní proces a informovat se o možnostech vzdělání i budoucí kariéry v herním průmyslu. Game Access chce prezentovat hru nejen jako produkt a zdroj zábavy, ale také jako softwarový projekt, seriózní umělecké dílo a způsob sebevyjádření autorů. 

„Letos se Brno Creative Days rozšíří také do centra města, kde budou k vidění například umělecké a světelné instalace nebo se účastníci budou moci zapojit do nejrůznějších workshopů,“ doplnil Tomáš Koláčný.

Zastupitelé na svém dalším zasedání schválí poskytnutí individuální neinvestiční dotace z rozpočtu města Brna společnosti Brno Creative Days, s. r. o., ve výši 1 350 000 Kč.

NetConcert Music by Frank Zappa

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Další články z rubriky

Abonentní koncert 2

Hlavní zprávy

 

Reviens Bébel!