ZPRÁVY AKTUALITY Brno

S čím musí nyní počítat řidiči v Brně? Rozšíří se D1 a opraví se povrchy na Zvonařce i kanalizace na Gajdošově

S mnoha omezeními musejí počítat řidiči v Brně i blízkém okolí. Několik dopravních staveb už začalo, na jiných místech se teprve rozezvučí stavební stroje.

0

Dnes

Novou halu pro míčové sporty v areálu Vodova postaví zhotovitel za 18 měsíců

Brněnští radní dnes vybrali společnost, která postaví třetí halu pro míčové sporty v areálu Vodova. Ta bude sloužit pro trénink a zápasy mládeže v míčových sportech a umožní i pořádání mezinárodních akcí.

0

Včera

Zelená střecha pro všechny: víte, že existuje dotační program Zeleň střechám Brno?

V dnešní době je stále větší a větší důraz kladen na udržitelnost a ochranu životního prostředí. Zelená střecha se stává jednou z možností, jak k větší udržitelnosti ve světě přispět. Co to ale je zelená střecha? Na kolik vyjde peněz a jaké jsou možnosti získání dotací nejen v Brně?

5

Včera

Místní akční plán pomůže zlepšit kvalitu vzdělávání v Brně

Rada města Brna dnes schválila podání žádosti o podporu z Operačního programu Jan Amos Komenský na Místní akční plán rozvoje vzdělávání ve městě Brně IV. Jeho cílem je podporovat spolupráci škol a dalších aktérů ve vzdělávání.

0

Před 2 dny

Kolem konikleců na Kamenném vrchu vznikne naučná stezka

Na Kamenném vrchu v Novém Lískovci vznikne stezka, která provede návštěvníky koniklecovou loukou. Jeden z vítězných projektů participativního rozpočtu zahrnuje nejen nový dřevěný chodník, ale i lavičky či naučné cedule. Stavbu zkompletuje příští rok Veřejná zeleň města Brna, což schválili radní na svém dnešním jednání.

0

Před 3 dny

Ministerstvo zdravotnictví: Situace s onemocněním covid-19 je stabilizovaná

S blížícím se podzimem ale dbejte na prevenci a očkujte se.

0

Před 4 dny

Přednášky a exkurze nastíní budoucnost Brna

Kam kráčíš, Brno? Tuto otázku si klade stejnojmenná akce, která začne 24. září a potrvá do 17. října.

0

Před 4 dny

Senátor ODS Aschenbrenner: Společná kandidátka SPOLU do eurovoleb je nesmysl, vzniklo by další monstrum

Politické strany sestavují kandidátky do voleb do Evropského parlamentu, které se uskuteční v červnu 2024. Zaznívají i hlasy, že by vládní koalice SPOLU (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) měla do toho jít společně, podobně jako tomu bylo při hlasování do Poslanecké sněmovny v roce 2021. Považuji tento postup za nesmyslný, protože postavení a možnosti ODS by to oslabilo a byl by to jen výtah k moci pro menší strany.

0

Před 4 dny

Chystá se přístavba školy na Staňkově, přibudou nové třídy i jídelna

Brněnští radní odsouhlasili přípravu investičního záměru, který se týká přístavby základní školy Staňkova v Králově Poli. Součástí budou nové učebny, zázemí pro učitele nebo družina. Projekt zahrnuje také prostory ke stravování.

0

Před 4 dny

Brno se zaměří na dezinformace a na specifické problémy romské a ukrajinské komunity

Posílená hlídková činnost v rizikových lokalitách již funguje. Nyní se chce Brno ve spolupráci se všemi důležitými aktéry zaměřit na vyvracení dezinformací a na komunikaci s důležitými cílovými skupinami. Takové jsou výsledky dnešní, již třetí společné schůzky vedení města se zástupci ukrajinské a romské komunity a s představiteli Policie ČR i Městské policie Brno.

0

Před týdnem

Seznam strategických projektů města doznal změn. Přibylo 5 nových, hlavně z oblasti energetiky

Celkem 41 položek obsahuje aktualizovaný seznam strategických projektů, který dnes schválili radní. Rozvoji města se prostřednictvím těchto investic budou i nadále věnovat nejen magistrátní odbory, ale také městské společnosti a organizace.

0

Před týdnem

Oslavy Mendelových 200. narozenin s koncem roku neutichly

Významná výročí lze při troše snahy najít pro každý rok. Některá jsou ale tak výjimečná, že se jejich připomínky do jednoho roku ani nevejdou.

0

Před týdnem

Nefrologické ambulance v Brně: Jaké jsou možnosti léčby ledvin v Brně?

Ledviny jsou důležitým orgánem v lidském těle, plní celou řadu důležitých funkcí, od čištění krve až po udržování rovnováhy elektrolytů v těle. Bohužel, mnoho lidí trpí různými onemocněními ledvin, které mohou způsobit vážné zdravotní problémy. Pokud vás trápí zdravotní potíže spojené s ledvinami, je dobré seznámit se s možnostmi léčby ledvin, které jsou v okolí Brna k dispozici.

9

Před týdnem

Festival EKOFILM se uskuteční s podporou kraje

Tradiční festival s tematikou životního prostředí EKOFILM se i letos uskuteční s podporou Jihomoravského kraje.

0

Před týdnem
weby uniweb