Práce Nabídka zaměstnání

Referent/ka oddělení přestupkového

Mgr. Aneta Piňosová
542 526 257

  • min. vzdělání

    Vysokoškolské

Nástupní plat 21 260,- až 31 240,- Kč

Upřesňující informace3) :
(požadavky ŘP skupin., jazykové požadavky,
náplň práce
apod.) Bližší informace a postup pro podání přihlášky k výběrovému řízení naleznete zde:

Úřední deska - Detail - MCBS/2021/0117455/KUBA (brno.cz)

Náplň vykonávané práce - výkon státní správy v přenesené působnosti na úseku projednávání přestupků, zajištění plnění dílčích úkonů a administrativy katalog prací (NV 222/2010 Sb.).

POŽADAVKY:
" vysokoškolské vzdělání (právní, veřejnosprávní zaměření výhodou),
" zkouška odborné způsobilosti (lze absolvovat po nástupu do zaměstnání+ netýká se uchazečů s VŠ vzděláním magisterského stupně v oboru právo a právní věda),
" bezúhonnost a způsobilost k právním úkonům,
" ochota dalšího vzdělávání,
" flexibilita, samostatné rozhodování,
" znalost právních předpisů z oblasti přestupkového práva, správního práva a navazujících předpisů, zejména:
o zákon č. 250/2016 Sb., o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich
o zákon č. 251/2016 Sb., o některých přestupcích
o zákon č. 500/2004, Sb., správní řád
o zákon č. 84/1990 Sb., o právu shromažďovacím
o vyhláška č. 150/2002 Sb., o rozsahu hotových výdajů a ušlého výdělku, které správní orgán hradí jiným osobám, a o výši paušální částky nákladů řízení
o ústavní zákon č. 1/1993 Sb., Ústava České republiky
o ústavní zákon č. 2/1993 Sb., Listina základních práv a svobod
o zákon č. 40/2009 Sb., trestní zákoník (výhodou)
" znalost práce na PC (Word, Excel a internet),
" znalost práce s aplikacemi E-spis, GINIS a ASPI výhodou,
" komunikační dovednosti, znalost jednacího jazyka,
" odolnost vůči stresu, asertivita, vysoké pracovní nasazení,
" schopnost pracovat zcela samostatně, zodpovědnost, spolehlivost, pečlivost,
" praxe ve státní správě pro danou oblast dle platných předpisů vítána.
Zaměstnanecké výhody4): NABÍZÍME
" možnost trvalého vzdělávání - podpora profesního i osobního rozvoje (vstupní vzdělávání, adaptační příprava a návazná školení, semináře, kurzy),
" výbornou dostupnost - pracoviště v centru Brna,
" 5 týdnů dovolené,
" 4 dny indispozičního volna (sick days),
" zvýhodněné vstupné na koupaliště Kraví hora, do Divadla Polárka a letního kina,
" příspěvek na stravování - karta Ticket Restaurant Edenred,
" příspěvek na penzijní připojištění,
" a další zajímavé zaměstnanecké výhody dle Kolektivní smlouvy (např. příspěvek na kulturní akce a rekreaci - benefitní karta, příspěvek na rekreaci dítěte, odměna při životním výročí, odměna při pracovním výročí),
" jazykové kurzy angličtiny zdarma.