Práce Nabídka zaměstnání

Referent/ka Odboru sociálních věcí

Město Tišnov

nám. Míru 111, Tišnov

Libuše Suchánková
+420 549 439 718

  • min. vzdělání

    Vysokoškolské

Nástupní plat 26 600,- Kč

První kontakt: písemně na adresu / podatelnu
Pracovní poměr na dobu neurčitou.

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ
pro obsazení pozice

(pracovník sociálně - právní ochrany dětí)

Popis pracovní pozice:
VÝKON SOCIÁLNĚ - PRÁVNÍ OCHRANY DĚTÍ :

" Přijímání oznámení o ohrožených dětech
" Provádění šetření týkajících se dítěte a jeho rodiny, vyhodnocování situace dítěte, stanovování individuálních plánů ochrany dítěte a jejich vyhodnocování
" Organizace a účast na případových konferencích
" Výkon kolizního opatrovnictví nezletilých dětí v opatrovnických soudních řízeních, vedení pohovorů před soudním jednáním, provádění šetření, příprava písemných podkladů, vypracovávání stanovisek a zpráv, účast na soudním jednání, realizace procesních úkonů vyplývajících z postavení účastníka řízení
" Podávání návrhů a podnětů k opatrovnickým soudům z moci úřední
" Zprostředkovávání odborného poradenství rodičům, dětem
" Vedení a správa spisové dokumentace, rejstříků, evidence
" Poskytování zpráv a sdílení informací směrem soudům, státnímu zastupitelství, policii, školským zařízením, poskytovatelům zdravotní péče a dalším zákonem stanoveným subjektům
" Práce s dětmi a rodiči v souvislosti s výkonem ústavní výchovy ve školských zařízeních, pobytem dítěte v zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc
" Výkon pohotovosti OSPOD dle zákona

Požadavky:
" Svéprávnost, bezúhonnost, zdravotní způsobilost a odborná způsobilost s ohledem na dosažené vzdělání v sociální oblasti dle ust. § 110 odst. 4 zákona č. 108/2006 Sb.
" Znalost zákona č. 359/1999 Sb., o sociálně - právní ochraně dětí ve znění novely účinné od 1.1. 2022; č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, Část druhá, Rodinné právo; č. 292/2013 Sb., o zvláštních řízeních soudních v aktuálních zněních
" Znalost vyhlášky č. 473/2012 Sb., o provedení některých ustanovení zákona o sociálně - právní ochraně dětí ve znění účinném od 1.1. 2022
" Znalost směrnice Ministerstva práce a sociálních věcí č. j.: 2013/26780-21 ze dne 19. září 2013 o stanovení rozsahu evidence dětí a obsahu spisové dokumentace o dětech vedené orgány sociálně -právní ochrany dětí a o stanovení rozsahu evidence a obsahu spisové dokumentace v oblasti náhradní rodinné péče
" Pokročilé znalosti z oblasti teorií a metod sociální práce s rodinou, systému sociálního zabezpečení s důrazem na pomoc v hmotné nouzi a státní sociální podporu, pokročilé znalosti z oblasti sociální a vývojové psychologie, schopnost jednání s lidmi v obtížných životních situacích
" Praxe a ZOZ na dané pracovní pozici je vítána
" Znalost práce na PC
" Morální bezúhonnost
" ŘP skup. B a kompetence aktivně řídit osobní automobil
" Komunikativnost, samostatnost, loajálnost, časová flexibilita a schopnost jednat s lidmi
" Odolnost v zátěžových situacích
" Nástup od 1. 4. 2022

Platové podmínky se řídí nařízením vlády č. 341/2017 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, v platném znění, platová třída 11.

Mezi zaměstnanecké benefity patří: 5 týdnů dovolené, pružná pracovní doba, příspěvek na stravování, příspěvek na penzijní připojištění, příspěvek při životních a pracovních jubileích, 4 dny placeného indispozičního volna a program Benefit plus.

ZÁJEMCI SE MOHOU PŘIHLÁSIT DO 16. 2.2022
- písemně na adresu: MěÚ Tišnov, nám. Míru 111, 666 19 TIŠNOV,
- písemně na podatelnu MěÚ Tišnov do 16. 2. 2022 - do 17:00 hod.,
a to v zalepené obálce s textem: "VŘ - Referent/ka OSV - NEOTVÍRAT".

- V přihlášce uveďte mimo jiné: jméno, příjmení, titul, datum a místo narození, státní příslušnost, místo trvalého pobytu, číslo OP, datum, podpis a telefonní spojení.
- K přihlášce připojte strukturovaný životopis, motivační dopis, prohlášení o bezúhonnosti, kopii dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělá