Filmové večery pod širým nebem

První letní projekce v Místodržitelském paláci na Moravském náměstí proběhne 2. července 2024 a letňák na Janáčkově divadle se otevře 4. července. Místodržitelský letňák promítne filmy třikrát týdně a představí přehlídku věnovanou Marlona Brandovi.


První letní projekce v Místodržitelském paláci na Moravském náměstí proběhne 2. července 2024 a 4. července se veřejnosti otevře letňák na zadní terase Janáčkova divadla. Dvě letní kina v centru moravské metropole se v komunikaci odlišují barevně. Autorkou hravého vizuálu je ilustrátorka Tereza Plachká Bierská ve spolupráci se studiem Neon.

Scalní letňák Místodržitelství

Scalní letňák Místodržitelství se nachází v nedávno otevřených zrekonstruovaných prostorách Místodržitelského paláce a projekce ve spolupráci s Moravskou galerií budou probíhat třikrát týdně – každé úterý, čtvrtek a v sobotu. Tato letní scéna zahájí provoz 2. července legendárním snímkem Tomáše Vorla Kouř a fungovat bude do 31. srpna 2024.

Součástí programu bude i přehlídka Léto s Marlonem Brandem věnovaná filmům slavného herce, který by v letošním roce oslavil 100 let. Dramaturgové letního kina do přehlídky zařadili slavné tituly hercovy filmografie jako je Kmotr, Apokalypsa nebo Vzpoura na Bounty, artové špeky Poslední tango v Paříži, Tramvaj do stanice touha nebo Páv se zlatým okem, ale i dnes poněkud úsměvné hercovy drobnosti jako je Superman z roku 1978, kde Marlon Brando ztvárnil Supermanova biologického otce z Kryptonu. Celkově promítne kino v průběhu dvou měsíců osm titulů z hercovy tvorby. Autorkou zdařilého vizuálu přehlídky je brněnská výtvarnice Marie Butula Cichá.

Občerstvení na nádvoří Místodržitelského paláce zajistí nová galerijní kavárna Typika.

Kapacita: 150 míst

Druhý letňák u Janáčkova divadla

S opětovnou velkou podporou a vstřícností Národního divadla Brno se letňák po roce vrací do úchvatných kulis zadní terasy Janáčkova divadla. Divácky oblíbené kino zde nabídne nejen kvalitní program, ale především okouzlující letní atmosféru nočního městského parku.

Program zde bude zahájen 4. července 2024 Costnerovým nejnovějším filmem Horizont: Americká sága a promítat se bude šestkrát týdně.

Nový DCI projektor umožní kvalitní projekci všech očekávaných premiérových letních titulů.

Od 9. do 14. července 2024 nabídne scéna přehlídku Šary Vary – oficiální ozvěny 58. ročníku Mezinárodního festivalu Karlovy Vary.

Kapacita: 150 míst


Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Další články z rubriky

Kotlíkové dotace

Hlavní zprávy

 

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024