Na únorovém zasedání schválili zastupitelé dotace do sportu, kultury či sociálních služeb

Poprvé se v roce 2023 zastupitelé sešli v úterý 24. února. Na programu měli více než 80 bodů. Ty se týkaly například dotací na podporu vytváření zelených střech, na provoz sportovišť, další peníze pomohou kulturním organizacím nebo neziskovým organizacím působícím v sociální sféře.


Na úvod zastupitelé schválili transfery městským částem v celkové výši cca 33 milionů Kč na různé investiční akce. V Kohoutovicích díky tomu například vzniknou nové chodníky, v Líšni bude rekonstruována ulice Strnadova, v Přízřenicích zmodernizována budova hasičky.

Čtyři miliony Kč uvolnili zastupitelé z městského rozpočtu. Peníze pošlou do brněnských škol a školek, aby z nich mohli být zaplaceni dobrovolníci a dobrovolnice pomáhající s integrací dětí ukrajinských válečných uprchlíků. Předpokládá se, že by dohody o provedení práce / o pracovní činnosti byly uzavřeny se zhruba padesáti dobrovolníky a dobrovolnicemi.

Jako vždy na začátku byly na programu také dotační tituly v různých oblastech. Na tvorbu zelených střech půjde 19 žadatelům obnos v celkové výši 3,277 milionu Kč a na pořádání Festivalu architektury putuje 0,51 milionu Kč.

Další oblastí, do které míří podpora, je sport. Téměř 54 milionů Kč bude rozděleno mezi 100 brněnských sportovních klubů na jejich provoz. To je o více než 18 milionů Kč více než v předchozím roce. Město tak chce pomoci klubům, které mají vyšší náklady za energie. Další peníze putují na podporu vrcholového sportu, a to ve výši více než 91 milionů Kč.

Významnou částkou také město Brno podpoří neziskové organizace, které působí v sociálních službách. Přehlednou tabulku najdete v odkaze.  

Město Brno také každoročně podporuje kulturní organizace a spolky, a to formou víceletých nebo jednoletých dotací.


weby uniweb zprávy

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
weby uniweb

Hlavní zprávy

 

Uniweb weby