Brno bude nadále spolupracovat s Leedsem

Brněnští radní dnes doporučili zastupitelům schválit dodatek č. 1 k Memorandu o porozumění mezi statutárním městem Brnem a městem Leedsem. Důvodem vzniku dodatku je odchod Velké Británie z Evropské unie k lednu letošního roku.


Memorandum o porozumění, resp. partnerská smlouva mezi Brnem a Leedsem byla uzavřena v roce 2003 (zastupitelé dokument schválili na zasedání 11. března 2003). Stalo se tak po více než 10 letech vzájemné spolupráce v různých oblastech městské správy, v kultuře, obchodu i cestovním ruchu.

Od ledna letošního roku není Velká Británie součástí Evropské unie. Leeds proto požádal město Brno

o podepsání dodatku k memorandu o porozumění.

„Město Leeds má zájem i nadále pokračovat v partnerské spolupráci a prohlubovat přátelské vztahy mezi oběma městy. Navíc spolu úzce spolupracujeme v oblasti kultury. Leeds se totiž ucházel o post Evropského hlavního města kultury pro rok 2023, což ale zhatilo právě vystoupení Velké Británie z EU. I přesto se rozhodli, že rok 2023 zasvětí právě kultuře, a vymysleli projekt LEEDS 2023: A year of culture. My tak máme jedinečnou příležitost s nimi sdílet zkušenosti a inspiraci, abychom proměnili svou kandidaturu a Brno se v roce 2028 stalo Evropským hlavním městem kultury,“ uvedl radní pro oblast kultury Marek Fišer.

Hlavní zásady a oblasti spolupráce vyjádřené v partnerské dohodě z roku 2003 zůstávají nezměněny.

V dodatku memoranda se tak pouze potvrzuje vůle obou měst pokračovat v partnerské spolupráci i po vystoupení Velké Británie z Evropské unie.

Po schválení Zastupitelstvem města Brna by mohl být dodatek k memorandu podepsán během online setkání primátorky města Brna a lídra Rady města Leedsu, a to zhruba na konci letošního října.


polymedia

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
út 21.09.2021 09:05
0 +
 
Dan Brown a W Simphony

Hlavní zprávy