ZPRÁVY AKTUALITY Brno

Brněnská gynekologie zřídila ambulanci pro trans osoby

Brněnská Fakultní nemocnice zřídila gynekologickou ambulanci pro transgender osoby. Služba vznikla kvůli stoupajícímu počtu žádostí o změnu pohlaví.

0

Dnes

Dr. Baránek odkrývá historii židovského osídlení

13. března 2024 přijďte na přednášku Dr. Baránka o proměnách židovských ghett na Moravě v Brně ve vile Löw-Beer. Dr. Baránek je odborníkem na integraci židů a historii židovských náboženských institucí. Vstup zdarma, rezervace není nutná.

0

Včera

Boj se zavíráním obchodů ve Znojmě, pomůže cena parkování?

Znojmo čelí problému uzavírání obchodů a restaurací ve středu města. Aby podpořilo malé podnikatele, město snížilo cenu parkování pro auta z 600 na 500 Kč za měsíc.

0

Včera

Levnější obědy na brněnské menze

Brněnská menza snižuje ceny obědů; nabídne dvě meníčka za 85 korun po stížnostech studentů na vysoké ceny. Akademický senát Masarykovy univerzity provedl průzkum, který ukázal vliv cen na oblíbenost menz.

0

Včera

Dnes začal platit zákaz prodeje HHC

Prodejci s konopnými výrobky v Česku nabízejí výrazné slevy na produkty obsahující hexahydrokanabinol (HHC) kvůli jeho dočasnému zákazu. Mají však alternativy a neobávají se krachu.

0

Včera

Rekordní teploty urychlují kvetení

Únor na jižní Moravě zaznamenal nárůst teplot. Bledule a mandloně už kvetou, což ovlivní vývoj rostlinstva a ovocných stromů. Vyšší teploty mají také vliv na zásoby podzemních vod, které dosáhly nejlepšího stavu od roku 2015.

0

Před 2 dny

Kraje sní o větších investicích, čekají na změny v dělení daní

České kraje plánují v letošním roce zvýšit investice do škol, nemocnic a silnic. Celkově půjde o více než 64 miliard Kč. Tyto plány však závisí na změně pravidel rozdělování daní mezi stát a samosprávy, které by mohly zajistit další prostředky pro krajské hejtmany.

0

Před 2 dny

Nový nájemce přetváří historickou ikonu Brna na rychlé občerstvení

Brněnské sídlo cestovní kanceláře Čedok bude nahrazeno fastfoodem. Nový nájemce zaplatí městu nájemné ve výši tří milionů korun ročně, téměř dvojnásobek současného nájmu.

0

Před 3 dny

Záhadný pokus o útok na synagogu selhal

Před synagogou v Brně našli zaměstnanci zapálenou láhev se sprejem. Láhev neexplodovala a policie nyní vyšetřuje incident a hledá svědky. Incident může souviset s nedávným útokem na brněnskou mešitu.

0

Před 3 dny

Ujížděl policii rychlostí 90 km/h, ale tvrdil, že auto tlačil

Policie v České republice řešila případ řidiče, který ujížděl před hlídkou rychlostí 90 km/h a tvrdil, že auto pouze tlačil s kamarády. Řidič měl navíc dva platné zákazy řízení.

0

Před 5 dny

Nájemní bydlení v Brně: - nárůst cen až o 130%

Nájemníci v brněnských Vinohradech jsou rozčarováni plány radnice zvýšit nájemné ve městských bytech. Nová sazba 109 Kč za metr čtvereční je považována za nespravedlivou, zejména pro starousedlíky, kteří platili pouze 43,6 Kč za metr čtvereční.

0

Před 5 dny

Otázka rovnosti mezi muži a ženami?

Otázka rovnosti mezi muži a ženami je stále diskutovaným tématem. Ženy v ČR mají nižší úmrtnost a delší životnost než muži. Ve vzdělávání a práci jsou také rozdíly - ženy dokončují vysokou školu častěji a pracují ve veřejném sektoru.

0

Před 6 dny

Přestavba křižovatky kvůli vysokorychlostní železnici

Přestavba křížení dálnic D1 a D52 na jihu Brna je nutná kvůli vysokorychlostní železnici. Původně měla křižovatka zůstat ve stávajícím stavu, ale Správa železnic si vyžádala změnu. Stavební práce ovlivní i okolní firmy.

0

Před týdnem

Tajemný svět 2,5 milionu hmyzích pokladů v moravském muzeu

V Slatině na okraji Brna se nachází unikátní sbírka přes 2,5 milionu exemplářů preparovaného hmyzu. Návštěvníci zde mohou spatřit největší motýli a brouci světa v depozitáři entomologického oddělení Moravského zemského muzea. Sbírka obsahuje hmyz nejen z naší přírody, ale i exotické druhy z celého světa.

0

Před týdnem
Vila Tugendhat