ZPRÁVY AKTUALITY Brno

Virtuální realita pomáhá s výukou první pomoci na zdravotnických školách

Virtuální realita se stává inovativním nástrojem pro výuku první pomoci na středních zdravotnických školách. Studenti si díky speciálním brýlím a softwaru mohou prakticky vyzkoušet první pomoc v různých simulovaných prostředích.

0

Včera Miroslav Pucholt

Mikulov bojuje proti soudnímu rozhodnutí o hrobce

Město Mikulov se postavilo proti nedávnému soudnímu rozhodnutí, které Dietrichsteinskou hrobku přisoudilo Mercedes Dietrichsteinové. Starostka Jitka Sobotková tvrdí, že soud ignoroval městské argumenty a Benešovy dekrety.

0

Včera Ester Vohradská

Za motýly do Bílých Karpat s Janem Uřičářem

Přírodopisná procházka za motýly s Janem Uřičářem v Bílých Karpatech.

0

Před 2 dny Adam Wágner

Umělé květiny: Trend, který přináší krásu a praktičnost do každého domova

V dnešním světě se umělé květiny stávají jedním z nejoblíbenějších způsobů, jak si dopřát krásu přírody bez nutnosti jejího plýtvání. Vítáme vás ve světě umělých květin a dekorací, kde každá květina přináší nejen estetický zážitek, ale i trvalou hodnotu.

0

Před 2 dny REGIONPLZEN.CZ

Brněnští hasiči nadchli na Dni otevřených dveří

Brněnští hasiči uspořádali na centrální hasičské stanici Den otevřených dveří. Návštěvníci viděli ukázky stabilizace budov, dopravní nehody a vyprošťování.

0

Před 2 dny Miroslav Pucholt

Nové stavební předpisy v Brně - kola povinně, parkování volněji

Nové stavební předpisy stanovují povinnost zařídit stání pro kola u nových budov a volnější pravidla pro parkovací místa, zejména v prolukách. Parkovací místa u bytových domů v centru nejsou povinná, což reflektuje rostoucí počet lidí nepotřebujících parkování, ale zájem o parkovací místa od klientů přetrvává.

0

Před 3 dny Michaela Prokopová

Hodonínská galerie zve na tři nové výstavy

Galerie představí „Ve světle tma“ od Pavly Vachunové, známou pro práci s porcelánem. Pavel Roučka vystaví inspirativní abstraktní plátna ovlivněná Kafkou a českými tématy. Vilém Čech přinese výstavu "Naděje trýzně" s náboženskými tématy a současným kontextem. Každá výstava nabízí unikátní uměleckou perspektivu.

0

Před 4 dny Jiří Padevěd

Továrna v Modřicích na Brněnsku vyrábí 14 tisíc tun polystyrenu s pomocí robotů

Továrna v Modřicích na Brněnsku ročně vyprodukuje až 14 tisíc tun pěnového polystyrenu, využívaného hlavně pro izolaci a balení. Díky automatizaci s deseti roboty nahradila manuální práci třiceti zaměstnanců. Základní suroviny získává z brněnských sběrných dvorů. Polystyren je vysoce recyklovatelný a jeho správné třídění je klíčové. Roční obrat české pobočky činí 1,5 miliardy korun.

0

Před 5 dny Jiří Padevěd

Řidiči MHD varují - bez rádia nepřijmeme jízdy navíc, hrozí problémy!

Vedení DPMB zakázalo řidičům brněnské MHD poslouchat rádio při jízdě kvůli stížnostem cestujících na hluk. Toto opatření narazilo na odpor řidičů, kteří se obávají o svou pracovní motivaci a mohou odmítat směny. Konflikt chce DPMB řešit jednáním s odbory.

0

Před 6 dny Adam Wágner

Nová značka na stoletém mostě proti přetížení. Řidiči ji ignorují!

Výstavba Velkého městského okruhu a uzavření Karlovy ulice vedly k přetížení Maloměřického mostu. Na mostě platí nová dopravní značka, zakazující současný průjezd více nákladních vozidel. Přesto řidiči pravidla nedodržují, hrozí jim pokuta až 1 500 Kč. Omezení platí do 16. srpna.

0

Před týdnem Lenka Hubingerová

Sokolové v Brně uchvátili průvodem a cvičením, potlesk burácel ulicemi i stadionem

Slavnostní průvod sokolů na stadionu přilákal desítky nadšených diváků, kteří zachycovali nezapomenutelné okamžiky. Po slavnostním nástupu následovalo dvanáct hromadných skladeb, včetně gymnastiky, jógy a akrobacie. Atmosféru vystihla Sokolská župa Jana Máchala: „Úžasná a nepopsatelná."

0

Před týdnem Michaela Prokopová

Cyklisté i chodci v ohrožení na Žámalově:

Spolek Brno na kole a mluvčí Michal Šindelář poukazují na nedostatky, zejména neukončené cyklopruhy, a nebezpečí na křižovatkách. Projektový manažer Jan Růžička argumentuje omezením prostoru a technickými normami.

0

Před týdnem Adam Wágner

Nový Úsek Okruhu v Brně: Řidiči Se Dočkají 18. Srpna

Brněnští řidiči se těší na otevření nové části městského okruhu na Tomkově náměstí 18. srpna. Stavba komplikovala dopravu mezi východní a severní částí města. Do té doby čeká řidiče omezení, jako třeba uzávěrka Karlovy ulice a Husovického tunelu. Práce budou pokračovat do konce roku i na dalších kritických úsecích.

0

Před týdnem Lenka Hubingerová

Brno zavádí více zón s rychlostí 30 km/h, plošný limit neprojde

V Brně přibývá zón s rychlostním limitem 30 km/h, přičemž plošný limit se neplánuje. Aktivisté požadovali zavedení limitu na 30 km/h plošně, což městský radní Petr Kratochvíl odmítl. V oblastech s rezidentním parkováním již třicítka funguje a nové horizontální značení má zlepšit bezpečnost.

0

Před týdnem Rebeka Schmidt
Kotlíkové dotace