ZPRÁVY AKTUALITY Brno

Zájem o nové byty v Brně roste. Poptávka je největší za poslední dva roky

Za první tři měsíce letošního roku se v Brně prodalo celkem 296 bytů v novostavbách v Brně. Oproti předchozím čtvrtletím se jedná o více než dvojnásobné množství realizovaných obchodů. Kupující přestali vyčkávat a zájem o nové byty se tak vrátil na čísla před začátkem války na Ukrajině.

11

Včera Mediální skupina Region24

Opravy křižovatky smrti způsobí třítýdenní omezení

Silniční okružní křižovatka v Brně byla poškozena intenzivním provozem nákladních vozidel a vyšší úrovní podzemní vody. Opravy zahrnují nahrazení žulové obruby ocelobetonovým věncem, které financuje společnost Swietelsky Stavební.

0

Včera Michaela Prokopová

Brno chystá stavební "superúřad"

Stavební “superúřad” v Brně plánuje shromáždit úředníky spravující agendu rozvoje města na jedno místo. Původní plán počítal se 100 úředníky, ale číslo vzrostlo na 203. Nový úřad má být v budově České pošty v centru Brna. Cena úprav budovy se odhaduje na 50 milionů Kč.

0

Před 2 dny Michaela Prokopová

Barushow – Za oponou mysli

Přijďte na Barushow a naučte se ovládat své myšlenky. Lektorka Barbara Šušková nabídne pochopení myšlenkových vzorců, jak utišit vnitřního kritika a být pozitivní ve světě plném negativních informací.

0

Před 2 dny Michaela Prokopová

Zmodernizované vlaky Stadler se opět rozjedou na jihu Moravy

Arriva modernizuje 20 let staré vlakové soupravy pro provoz na českých tratích. Součástí inovací je revitalizace interiéru, změna dispozice sedadel pro více jízdních kol, aktualizace podhledů a modernizace zabezpečovacího zařízení.

0

Před 3 dny Miroslav Pucholt

Muž, který shodil turistu z hradeb dostal 10,5 roku vězení

V Brně byl Maďar odsouzen k 10,5 letům vězení za pokus o vraždu po incidentu u hradu Špilberk, kdy napadl muže, který spadl ze zdi hradu. Oběť útoku přežila, ale stále se potýká s vážnými následky.

0

Před 4 dny Michaela Prokopová

Pivní šalina zve na nevšední jízdu po Brně

Brněnský dopravní podnik představil pivní tramvaj jako novou atrakci pro milovníky pivních zážitků. Tramvaj, která nahrazuje Šalina Pub, nabízí nový design a vybavení. Pronájem tramvaje začíná na 4 500 Kč bez DPH za hodinu.

0

Před 5 dny Michaela Prokopová

Zájem o dotace na kreativní projekty roste

Jeden a půl milionu korun rozděluje město Brno každý rok ve dvou výzvách mezi žadatele z kulturních a kreativních odvětví. Do poslední výzvy dorazilo 29 žádostí. O jejich podpoře dnes rozhodlo brněnské zastupitelstvo.

0

Před 6 dny Michaela Prokopová

40. ročník pochodu do Ratíškovic

Tradiční turistický pochod kolem Ratíškovic láká každoročně až tisíc pěších i cyklistů z Ratíškovic i okolí. Založený před 41 lety, nabízí pět různě dlouhých tras a je součástí místního kulturního života. Jubilejní 40. ročník proběhl úspěšně a 41. ročník je plánován na 8. května 2024.

0

Před týdnem Ester Vohradská

Mrazy ohrožují kvetoucí stromy v kraji

Ovocnářství v ČR čelí výjimečně teplému období ovlivňujícímu kvetení stromů. Odborníci varují před posunutím časového rámce kvetení o zhruba 14 dní. Hrozba mrazu však znepokojuje ovocnáře, kteří sledují vývoj teplot. Sklizeň by se mohla posunout do srpna kvůli předčasnému kvetení.

0

Před týdnem Miroslav Pucholt

Sucho narůstá - vegetace je o měsíc napřed

Vegetace roste rychleji kvůli předčasné odtávání sněhu a vysokým teplotám v České republice. Stromy a rostliny odebírají vodu o měsíc dříve, než je obvyklé, což zvyšuje riziko sucha, pokud nezačne pršet intenzivněji.

0

Před týdnem Lenka Hubingerová

V Brně začíná renovace kulturního centra CO.LABS

Kulturní centrum CO.LABS zahajuje rozsáhlou rekonstrukci. Kromě propojení prostorů do jednoho tvůrčího místa se centrum zabývá také bezbariérovostí, modernizací, zkvalitněním infrastruktury a celkovou revitalizací původních i nově získaných prostorů.

0

Před týdnem Adam Wágner

Přímé lety z Brna do Thajska nebo Mauricia

Brněnské letiště připravuje nové exotické destinace pro zimní sezonu, včetně letů do Mauricia a Thajska. Letní sezona nabídne přes 20 charterových spojení z Brna a předprodeje stoupají o 30%. Letiště plánuje také rozšíření plochy pro odbavení letadel a parkovací kapacity.

0

Před týdnem Miroslav Pucholt

Česká zemědělská půda je plná pesticidů

Zemědělská půda v Česku je znečištěná pesticidy z minulosti, ukazuje výzkum Mendelovy univerzity. Pesticidy, některé i zakázané v EU, ovlivňují biodiverzitu a zdraví lidí. Vědci varují o nelegálním použití pesticidů a agrochemikálií.

0

Před týdnem Lenka Hubingerová
Vila Tugendhat