ZPRÁVY AKTUALITY Brno

Městské části dostanou pro svoje školky a školy stejně jako vloni peníze na pokrytí zvýšených nákladů na energie

Město poskytne účelový neinvestiční transfer na kompenzaci nárůstu cen energií na rok 2023 pro školské příspěvkové organizace zřizované městskými částmi. Uvolnění finančních prostředků dnes projednali radní a doporučili jeho schválení Zastupitelstvu města Brna.

0

Včera

Žáci a studenti převzali na Nové radnici ocenění za účast v programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu

Slavnostní ceremonií, na níž dnes na Nové radnici více než stovka mladých lidí z Jihomoravského kraje převzala absolventské certifikáty a odznaky, skončil další ročník programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (The Duke of Edinburgh's International Award, zkráceně DofE).

0

Před 2 dny

Město splnilo obyvatelům Majdalenek přání a vybudovalo zde park

Ve čtvrtek 2. března 2023 se konalo slavnostní otevření Parku pro Majdalenky. Jedná se o projekt z participativního rozpočtu Dáme na vás, který vznikl v horní části Lesné, kde park velmi chyběl. Konečně tak i Majdalenky mají upravenou plochu sloužící k relaxaci a obyvatelé se díky nově zpevněným cestám snadněji dostanou na nákup či na autobus.

0

Před 3 dny

Dny sportovišť mění koncepci

Na dnešním zasedání se radní zabývali tradiční akcí Dny sportovišť. Ta se letos uskuteční ve třech termínech: v dubnu, srpnu a prosinci.

0

Před 6 dny

Řešení situace stadionu za Lužánkami je nevyhnutelné.

Železobetonové konstrukce části fotbalového stadionu za Lužánkami jsou na mnoha místech staticky v havarijním stavu. Ukázal to stavebně-technický průzkum, který vloni zadal správce sportoviště, městská společnost STAREZ – SPORT. Nastalá situace si tedy vyžádá omezení aktivit v areálu. Současně město Brno investuje do zlepšení fotbalového zázemí na Srbské.

0

Před týdnem

Divadlo Polárka chystá festival pro nejmenší diváky a jejich rodiče

V Divadle Polárka se o jarních prázdninách od 11. do ?14. března 2023 již podruhé uskuteční divadelní festival pro nejmenší diváky Mimiart. Polárka na něm uvede obě své inscenace pro děti od 0 do 3 let, jako hosté vystoupí pražské Studio DAMÚZA a Nezávislé divadelné zoskupenie ODIVO ze Slovenska. Kromě divadelních představení jsou na programu festivalu také workshopy nebo montessori herna ve foyer divadla. V rámci programu pro dospělé bude, vůbec poprvé v Brně, uvedena inscenace A studia Rubín J

0

Před týdnem

Neuvěřitelný Majk aneb sportujeme pro ty, co nemůžou. Cyklista a influencer podpoří svou půlroční výpravou hendikepované děti

Influencer Majk na cestách vyrazí na kole na půlroční benefiční výpravu z Brna do Singapuru. Podpoří tím dobročinnou organizaci Dnes pomáhám a její projekt Jedna se počítá, který pomáhá vážně nemocným a hendikepovaným dětem a jejich rodinám. Za každý ujetý kilometr věnuje projektu jednu korunu. Peníze poputují především na rehabilitace, které dětem nehradí zdravotní pojišťovna. Majk chce motivovat i ostatní, aby začali sportovat a zároveň pomohli dětem, které radost z pohybu zažít nemohou. Jeho

0

Před týdnem

Poplatek za svoz odpadu: kolik, kdy, kdo, jak?

Pravidelný poplatek za svoz komunálního odpadu se nikomu nevyhne ani letos. Jsou v pravidlech nějaké novinky? Kdo je poplatníkem, kdo je osvobozen a jak je to s právnickými osobami?

0

Před 3 týdny

Zákon teď spotřebitele před šmejdy chrání lépe

„Dobrý den, volám vám ze společnosti té a té, všechny nás teď trápí vysoké ceny energií, ale my tu máme speciální akci jen pro vás, kolik aktuálně platíte za plyn?“ Tyhle hovory známe všichni. Občas nás tak vykolejí, že se ani nenadějeme a už do telefonu hlásíme osobní údaje a odběrná místa. Na to, jak se k podobným marketingovým nabídkám stavět a jak se zorientovat ve světě dodavatelů energií, jsme se zeptali Aleny Máčové, právničky ze Sdružení obrany spotřebitelů – Asociace.

0

Před 3 týdny

Sociální sítě oproti divadlu postrádají zásadní věc – společný zážitek

Za hvězdami lidé v Brně míří na Kraví horu, ale kdyby z ní seběhli dolů až pod Björnsonův sad, najdou v Tučkově ulici divadlo pojmenované po jedné z nejznámějších hvězd noční oblohy – Polárka. Děti od narození do dospělosti sem už léta míří za autorskými inscenacemi, které jim pomáhají orientovat se v divadelním (i jejich vlastním) vesmíru.

0

Před 4 týdny

Drama se o víkendu chystá pod košem a Stará radnice poodkrývá svá zákoutí

Pracovní týden dospěl do cílové rovinky, už jen přetrhnout pomyslnou cílovou pásku a je tu víkend. Můžete ho strávit třeba v Technickém muzeu na výstavě věnující se autoklubům. Zblízka poznáte Starou radnici na prohlídce a rozloučení se chystá v Moravské galerii s instalací Lightness.

0

Před 4 týdny

Cenu města Brna získalo 14 osobností

Primátorka města Brna Markéta Vaňková předala Cenu města Brna za rok 2022 dvanácti osobnostem. Vladimír Koudelka a Bohumil Samek byli oceněni in memoriam. Ceremoniál se uskutečnil v úterý 24. ledna 2023 v Zastupitelském sále na Nové radnici.

0

Před 4 týdny

Dopravní uzel v novém. Práce na Mendlově náměstí skončily

Po dlouhodobé rekonstrukci se lidem otvírá Mendlovo náměstí v novém. Řada změn čeká například cestující městskou hromadnou dopravou. Některé zastávky se totiž přesunuly, jiné prošly úpravou. Novinkou je například posunutí zastávky tramvaje linky 1 blíže směrem k výstavišti, což umožňuje udělat ji bezbariérovou. Nepřehlédnutelná je také plastika Hrachovina, která zdobí centrální plochu náměstí.

0

Před měsícem

Na únorovém zasedání schválili zastupitelé dotace do sportu, kultury či sociálních služeb

Poprvé se v roce 2023 zastupitelé sešli v úterý 24. února. Na programu měli více než 80 bodů. Ty se týkaly například dotací na podporu vytváření zelených střech, na provoz sportovišť, další peníze pomohou kulturním organizacím nebo neziskovým organizacím působícím v sociální sféře.

0

Před měsícem
weby uniweb