Offline

Brno zavádí více zón s rychlostí 30 km/h, plošný limit neprojde

V Brně přibývá zón s rychlostním limitem 30 km/h, přičemž plošný limit se neplánuje. Aktivisté požadovali zavedení limitu na 30 km/h plošně, což městský radní Petr Kratochvíl odmítl. V oblastech s rezidentním parkováním již třicítka funguje a nové horizontální značení má zlepšit bezpečnost.

Blog
Před týdnem
REGIONBRNO.CZ

Do Prahy na letište za 2,5 hodiny?

Od 1. června bude k dispozici nové přímé autobusové spojení mezi Brnem a Letištěm Václava Havla v Praze. Spoj provozuje Gepard Express a cesta trvá dvě hodiny a dvacet pět minut. Denně pojedou čtyři spoje, od 15. července se počet zvýší na sedm. Jednosměrná jízdenka stojí 390 korun.

Blog
Před 3 týdny
REGIONBRNO.CZ

Nová mobilní aplikace usnadní turistům cestování po Česku

Zakladatelé a autoři aplikace, společně s Asociací turistických informačních center ČR (A.T.I.C. ČR), zahajují spolupráci na projektu on-line informačního turistického centra (OITC) – mobilní aplikace, která usnadní turistům přístup k informacím o zajímavostech, událostech a službách v ČR.

Blog
Před 3 týdny
REGIONBRNO.CZ

Veřejnost může navštívit stavbu na Žabovřeské v sobotu 25. května

Ředitelství silnic a dálnic a město Brno zvou veřejnost na prohlídku stavby důležité části Velkého městského okruhu v Brně – VMO Žabovřeská. Akce se uskuteční v sobotu 25. května od 9 do 17 hodin.

Blog
Před 4 týdny
REGIONBRNO.CZ

Brně zrušilo diplomatické setkání - univerzity odmítly účast některých států

Brněnský magistrát zrušil setkání diplomatů kvůli neúčasti univerzit, které odmítly přítomnost zástupců ze zemí jako Severní Korea a Írán. Setkání mělo podpořit mezinárodní vědecké kontakty a přilákání studentů.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

Od začátku roku poklesla výstavba bytových projektů

Český stavební sektor zažil v prvním čtvrtletí 2024 pokles produkce o 4%. Pozemní stavitelství pokleslo o 7,4% a snížil se počet nových bytových projektů o 15,1%. Tato situace je způsobena nerovnováhou na trhu a válkou na Ukrajině, která zvyšuje ceny materiálů a snižuje počet pracovníků.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

Brněnský sbor dobyl Saúdskou Arábii operou v arabštině

Český filharmonický sbor Brno debutoval s operou v arabštině, "Dívka s modrýma očima", v Saúdské Arábii. Úsilí posunulo hudební divadlo v zemi a otevřelo Rijád světu. Opera je založená na staré arabské pověsti.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

Třetí děvčátko roku nalezeno v Znojemském babyboxu

V babyboxu ve Znojmě nalezeno opuštěné děvčátko, třetí dítě v tomto roce. Návrhář babyboxů, Lukáš Hess, dítě pojmenoval Eva. Babyboxy slouží k ochraně života a zdraví opuštěných dětí, ačkoliv se setkávají s kritikou. Česká republika nyní má 88 babyboxů.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

Na D1 dohlédnou nové kamery

Brněnské křížení D1 a D2 patří mezi nejvytíženější dvoupruhové dálnice v ČR. S rozšiřováním dálnice D1 můžou přibýt problémy pro projíždějící kamiony. Na D2 plánuje policie zavést nový kamerový systém, který by měl monitorovat jejich předjíždění a zlepšit tak dopravu.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

V Brně se chystá show s rekordním počtem dronů

Společnost Spectrum Production připravuje v Brně show s rekordním počtem dronů. Přehlídka Ignis Brunensis tentokrát představí 250 dronů a diváci se mohou těšit na vizuální cestu po evropských městech a tematiku "Voda je život".

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

Exekutora Jaroslava Homola odvolán

Kárný senát NSS dnes odvolal exekutora Jaroslava Homolu z Brna kvůli nevysvětleným převodům milionů korun. Homola se nesoudnímu líčení nezúčastnil ani neposkytl důvod své nepřítomnosti. Toto opatření je vzácné, naposledy bylo použito v roce 2015.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONBRNO.CZ

Divadelní soubor Bolka Polívky se přestěhoval

Divadelní soubor Bolka Polívky se přestěhoval do nového sídla - Bílého domu v Brně. Stěhování začalo po problémech se statickou stabilitou původního domu na Jakubském náměstí. Nový prostor, který pojme až 320 diváků, prošel pětiměsíčními úpravami za 13 milionů korun.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONBRNO.CZ

Informace o vstupenkách na MS 2024 v kostce

Pražská O2 Arena a Ostravar Aréna hostí zápasy MS v hokeji 2024. Vstupenky na samostatné zápasy byly spuštěny 16. ledna 2024 a většina z nich je vyprodána. VIP vstupenky jsou k dispozici od 5. prosince, zahrnují catering a samostatný vstup, s cenami začínajícími na 4390 Kč.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONBRNO.CZ

Nejslabší rok Českých patentů od roku 1995

Počet patentových přihlášek podaných českými subjekty k Úřadu průmyslového vlastnictví ČR poklesl na 465 v roce 2023, což je nejnižší číslo od roku 1995. V roce 2023 bylo uděleno či validováno 454 patentů tuzemským a 4 979 zahraničním subjektům.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONBRNO.CZ

Vliv menstruačního cyklu na sportovní výkonnost žen?

Studie ukazují minimální vliv menstruačního cyklu na sportovní výkonnost žen. Považovat menstruační cyklus za zásadní faktor výkonnosti je mylné. Důležité je otevřeně diskutovat o zdravotních otázkách a upravit trénink podle individuálních potřeb.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONBRNO.CZ