Online Před 3 týdny

Levnější obědy na brněnské menze

Brněnská menza snižuje ceny obědů; nabídne dvě meníčka za 85 korun po stížnostech studentů na vysoké ceny. Akademický senát Masarykovy univerzity provedl průzkum, který ukázal vliv cen na oblíbenost menz.

Blog
Včera
REGIONBRNO.CZ

Nový nájemce přetváří historickou ikonu Brna na rychlé občerstvení

Brněnské sídlo cestovní kanceláře Čedok bude nahrazeno fastfoodem. Nový nájemce zaplatí městu nájemné ve výši tří milionů korun ročně, téměř dvojnásobek současného nájmu.

Blog
Před 3 dny
REGIONBRNO.CZ

Přestavba křižovatky kvůli vysokorychlostní železnici

Přestavba křížení dálnic D1 a D52 na jihu Brna je nutná kvůli vysokorychlostní železnici. Původně měla křižovatka zůstat ve stávajícím stavu, ale Správa železnic si vyžádala změnu. Stavební práce ovlivní i okolní firmy.

Blog
Před týdnem
REGIONBRNO.CZ

Oslnivé koncerty na 200. výročí Smetanových narozenin

200. výročí narození Bedřicha Smetany, zakladatele české národní hudby, bude oslaveno slavnostním koncertem v České republice. V rámci akce zazní díla Smetany, Franze Liszta a Richarda Wagnera. Koncert nabídne přehled hudebních proudů 19. století.

Blog
Před týdnem
REGIONBRNO.CZ

NHL v Praze: České hvězdy válčí v říjnovém souboji!

V říjnu se do Prahy vrátí zápasy NHL mezi kluby New Jersey Devils a Buffalo Sabres, lákající české fanoušky díky současným českým hráčům a historickým vazbám na české legendy. Zápasy v Praze představují ekonomickou příležitost pro metropoli, organizátory zápasů a fanoušky.

Blog
Před týdnem
REGIONBRNO.CZ

Přírodní barviva - zpět k zelenějšímu a bezpečnějšímu textilu

Přírodní textilní barviva zažívají návrat, jelikož negativní dopady syntetických barviv na zdraví a životní prostředí jsou více zřejmé. Přírodní barviva jsou bezpečnější, šetrnější k planetě a nám lépe vyhovují. Chemické zpracování textilu je jedním z hlavních znečišťovatelů vodních zdrojů a syntetická barviva mohou způsobovat alergické reakce. Historicky byla používána barviva z přírodních zdrojů. Přírodní barviva jsou biologicky rozložitelná, netoxická a antialergická a přinášejí estetiku nesr

Blog
Před týdnem
REGIONBRNO.CZ

Feyenoord s Lingrem remizoval v Evropské lize

Feyenoord remizoval v Evropské lize 1:1 s AS Řím, s brankou od Lukaka, který má 21 gólů v posledních 18 utkáních. AC Milán porazil Rennes 3:0 s Loftus-Cheekovým 2 góly. Sporting Lisabon vítězí 3:1 nad Young Boys Bern, Benfica Lisabon zvítězila 2:1 nad Toulouse. Ve hře je knockout round play-off first legs.

Blog
Před týdnem
REGIONBRNO.CZ

Zadina rozhořčuje hokejový večer: Góly, nahrávky a šťastná čtvrtá lajna

Český útočník Filip Zadina zazářil ve středečním utkání NHL mezi San Jose Sharks a Calgary Flames. Vstřelil dva góly a přidal dvě asistence, což pomohlo Sharks porazit Calgary 6:3 a posunout se na osmé místo v Západní konferenci. Výborný výkon předvedl také český gólman David Rittich, který pomohl Los Angeles Kings k výhře nad New Jersey Devils.

Blog
Před týdnem
REGIONBRNO.CZ

Biatlon 2024: Čeští závodníci bez medailí, Norsko a Francie ovládly šampionát

Mistrovství světa v biatlonu 2024 proběhlo v Novém Městě na Moravě. Čeští reprezentanti bojovali statečně, nejlepší výsledky zaznamenali štafety na 7. místech. Mezi muži dominovali Norové v čele s Johannesem T. Bo, mezi ženami francouzské závodnice s nejúspěšnější Julií Simonovou. Areál Vysočina Areny prošel rekonstrukcí a úspěšný turnaj ukázal možnosti dalšího rozvoje biatlonu v ČR.

Blog
Před týdnem
REGIONBRNO.CZ

Německé hospodářské problémy negativně ovlivňují ekonomiky střední a východní Evropy

Hospodářské problémy Německa negativně ovlivňují ekonomiku střední a východní Evropy, kde dochází ke zpomalení ekonomického růstu. Česká ekonomika vzrostla loni ve čtvrtém čtvrtletí o 0,2% po poklesu o 0,6%. Spotřebitelská poptávka bude pravděpodobně klíčem k hospodářskému růstu v regionu.

Blog
Před 2 týdny
REGIONBRNO.CZ

Crestyl získává povolení k výstavbě - Dornych nabídne byty, obchody a kanceláře

Investor a developerská skupina Crestyl získala stavební povolení na novou čtvrť v Brně na místě dnešního obchodu Tesco. Projekt za sedm miliard korun zahrnuje 186 bytů, 26 tisíc metrů čtverečních kanceláří a 27 tisíc metrů čtverečních pro obchody. Demolice starého Tesco začne na podzim, a dokončení nového projektu se očekává za tři roky.

Blog
Před 2 týdny
REGIONBRNO.CZ

Řidič z dodávky vyproštěn po nárazu náklaďákem, ve vážném stavu převezen do nemocnice

Dopravní nehoda mezi dodávkou a náklaďákem na dálnici D1 u Devíti křížů způsobila komplikace pro zasahující složky a řidiče. Řidič dodávky utrpěl těžká zranění a byl převezen do nemocnice v kritickém stavu. Nehoda znovu upozornila na důležitost dodržování bezpečnostních opatření na silnicích.

Blog
Před 2 týdny
REGIONBRNO.CZ

Policie zkoumá studentovo podezřelé chování: svoboda projevu či riziko bezpečnosti?

Policie prověřuje studenta Masarykovy univerzity kvůli podezřelému chování a výrokům na sociálních sítích. Student se brání, kritizuje nedostatečnou komunikaci a omezování svobody projevu. Fakulta sdělila, že si případ vyžádal důkladné prověření. Budoucnost vyšetřování a jeho dopad na vysoké školy zatím není jasný.

Blog
Před 2 týdny
REGIONBRNO.CZ

Slavný slávistický obránce Miroslav Pauřík zemřel ve věku 73 let

Bývalý fotbalový reprezentant a dlouholetý obránce Slavie Praha, Miroslav Pauřík, zemřel ve věku 73 let. Za svou kariéru sehrál v dresu Slavie 421 utkání, z toho 179 ligových. V reprezentaci si připsal tři přátelská utkání a účast na kvalifikaci MS ve Skotsku. Po ukončení hráčské kariéry působil jako trenér.

Blog
Před 2 týdny
REGIONBRNO.CZ

Tlak na korunu: Hluboká defenziva a riziko dalšího oslabení po zasedání ČNB

Holubičí ČNB a vyšší sazby v zahraničí zvyšují tlak na korunu. Tuzemská měna se oslabila až k hranici 25,40 EUR/CZK. Proti koruně působí jak domácí faktory, tak především dění na hlavních zahraničních trzích. ČNB snížila sazby a vývoj na hlavních trzích nehraje koruně do karet. Koruna zůstane pod tlakem, ale pozvolný návrat k trendovému posilování se očekává ve druhé části roku a v roce 2025.

Blog
Před 2 týdny
REGIONBRNO.CZ