Offline

Věrná replika římské patrolovací lodi v Mušově

Danuvina Alacris, replika římské patrolovací lodi, bude letos atrakcí Návštěvnického centra Mušov. Loď postavil tým z FAU v rámci projektu EU Interreg, Living Danube Limes.

Blog
Před 2 týdny
REGIONBRNO.CZ

Podnikání v Česku zažívá v roce 2024 mimořádný růst

Meziroční nárůst nových společností činí 4 %. Na každých 10 zaniklých firem připadá 25 nových. Roste i počet živnostníků, za první tři měsíce roku jich přibylo 23 000. Firmám se daří, klesá počet bankrotů. Nejvíce nových firem vzniká v sektoru výroby a rozvodu elektřiny. Spotřebitelský optimismus roste.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

Hodonínská galerie zve na tři nové výstavy

Galerie představí „Ve světle tma“ od Pavly Vachunové, známou pro práci s porcelánem. Pavel Roučka vystaví inspirativní abstraktní plátna ovlivněná Kafkou a českými tématy. Vilém Čech přinese výstavu "Naděje trýzně" s náboženskými tématy a současným kontextem. Každá výstava nabízí unikátní uměleckou perspektivu.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

Továrna v Modřicích na Brněnsku vyrábí 14 tisíc tun polystyrenu s pomocí robotů

Továrna v Modřicích na Brněnsku ročně vyprodukuje až 14 tisíc tun pěnového polystyrenu, využívaného hlavně pro izolaci a balení. Díky automatizaci s deseti roboty nahradila manuální práci třiceti zaměstnanců. Základní suroviny získává z brněnských sběrných dvorů. Polystyren je vysoce recyklovatelný a jeho správné třídění je klíčové. Roční obrat české pobočky činí 1,5 miliardy korun.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

Čeští vědci naučili bakterie zpracovávat rostlinný cukr

Tým vědců z Masarykovy univerzity v Brně vyvinul metodu, jak adaptovat bakterie Pseudomonas putida na zpracovávání xylózy, cukru nacházejícího se v rostlinné biomase. Tento objev může zlevnit a rozšířit biotechnologickou výrobu látek, včetně léčiv a biopaliv.

Blog
Před měsícem
REGIONBRNO.CZ

Požár u hl. nádraží v Brně - škody za 2 miliony

Požár v podchodu mezi hlavním nádražím v Brně a obchodním domem Letmo způsobil uzavření celého prostoru kvůli rozsáhlému poškození elektroinstalace. Tisíce lidí musely hledat alternativní cesty, což vedlo k velkým zmatkům

Blog
Před 2 měsíci
REGIONBRNO.CZ

Open house Praha a Brno - objevte nepřístupné budovy

Festivaly Open House Praha a Open House Brno otevírají veřejnosti stovky běžně nepřístupných budov. Pražský program zahrnuje 115 objektů. Brněnský festival nabízí více než stovku staveb, z toho 74 bez registrace. Festivaly podporují komunitní život a inkluzi.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONBRNO.CZ

Zvlnění vozovky vrhá Znojmo do třítýdenního dopravního chaosu

Ve Znojmě probíhají opravy dvou hlavních silnic způsobené zvlnění vozovky těžkou dopravou. Práce budou trvat tři týdny a je nutné využívat objízdné trasy. Opravy narušily ranní dopravní špičku a způsobily zdržení až o desítky minut.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONBRNO.CZ

Liga vzkvétá - sponzoři navýšili příspěvky pětinásobně

Zatímco dosud bylo vypláceno 150 milionů korun ročně, nyní částka dosahuje téměř pětinásobku. Sponzoři jako O2 TV, Chance a Betano poskytli vysoké příspěvky, další možnosti se ještě řeší. Kluby očekávají významné zlepšení kvality ligy.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONBRNO.CZ

Prskavec chce dvě medaile z Paříže

Jiří Prskavec sní o zisku dvou olympijských medailí ve dvou různých disciplínách na hrách v Paříži, inspirován úspěchem Jessiky Foxové. Po zlatě v kajaku na olympiádě v Tokiu se soustředí také na kánoi.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONBRNO.CZ

Raketový skok daně z nemovitostí může otřást realitním trhem

Sazby daně z nemovitostí v ČR vzrostly v průměru o 80 %. Nové výměry daní jsou rozeslány od poloviny dubna a jejich nezaplacení může vést k finančním sankcím. Obce mohou navíc zvýšit místní koeficient daně, což může vést k dalším nárůstům.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONBRNO.CZ

V bytové aféře padly podmíněné tresty

Brněnský městský soud udělil podmíněné tresty dvěma osobám v souvislosti s bytovou kauzou, podezřením z podplácení. Rozsudek je právoplatný, kauza je spojena s aférou bývalého předsedy bytové komise a ODS politika Otakara Bradáče.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONBRNO.CZ

Brno slaví 170. narozeniny Leoše Janáčka

K oslavám 170. narozenin Leoše Janáčka se v Brně chystá obsáhlý program, který zahrnuje mimo jiné projekci inscenace Její pastorkyňa z Královské opery v Londýně.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONBRNO.CZ

Vyškovská Studnice bojuje s nedostatkem vody

Vyškovská obec Studnice čelí nedostatku vody. Radnice nyní hloubí třetí vrt pro zajištění pitné vody. První dva vrty vysychají. V posledních třech letech musela radnice kvůli suchu dovážet vodu. Paralelně s tím hledá řešení i Jihomoravský kraj a další obce.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONBRNO.CZ

Česká armáda hledá specialisty na nové letouny F-35

Česká armáda začíná shánět odborníky pro své nové letouny F-35. Pro každý letoun bude potřeba 15-25 specialistů, mimo jiné i z oblasti IT, bezpečnosti a datové analýzy. Univerzita obrany v Brně otevře nový obor pro výcvik pilotů a specialistů. První letouny F-35 by měly dorazit do ČR v roce 2031.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONBRNO.CZ