ZPRÁVY AKTUALITY Brno

INDUSTRA OPEN STAGE oživí letní dění i v letošním roce

Stejně jako v loňském roce připravuje Industra na letní měsíce stage pod širým nebem. Na její provoz město přispěje částkou 200 tisíc Kč.

0

Před 4 týdny

Město vyhlašuje dotační programy v oblasti kultury

Město vyhlašuje dotační programy v oblasti kulturyBrněnští radní dnes schválili několik dotačních programů v oblasti kultury – jednoleté a dvouleté dotace pro následující roky (2023 a 2023–2024), zabývali se také novým investičním mikrograntem na nákup nezbytné techniky a hudebních nástrojů, dle kterého budou poskytovány dotace ještě v letošním roce.

0

Před 4 týdny

Odevzdání přihlášky je na spadnutí, Brno ve snaze stát se evropským hlavním městem kultury podpoří i Jihomoravský kraj

Brno, Broumov, České Budějovice a Liberec. Tato čtyři města se ucházejí o titul Evropské hlavní město kultury pro rok 2028. S rozvojem kulturní infrastruktury i propagací pomůže městu i Jihomoravský kraj. Memorandum, které tuto spolupráci deklaruje, dnes brněnští radní doporučili ke schválení zastupitelům.

0

Před 4 týdny

Brno podpoří zeleň ve městě

Rada města Brna dnes doporučila zastupitelstvu schválit poskytnutí transferů městským částem na projekty týkající se zeleně a také změnu účelu části účelového investičního transferu poskytnutého městské části Brno-Tuřany z realizace projektu Park Lesíček na realizaci akce Ozelenění ulice Grunty.

0

Před 4 týdny

Ještě letos by mohl začít pilotní provoz přímého vlakového spojení mezi Brnem a vídeňským letištěm

Nasednout na vlak na brněnském hlavním nádraží a vystoupit až na vídeňském letišti. Pohodlnější cestování nejen na dovolenou bude už brzy skutečností. Městští radní dnes schválili záměr zajistit přímé vlakové spojení mezi Brnem a Mezinárodním letištěm Vídeň. V pilotním režimu by mohl spoj jezdit už od letošního prosince přibližně do poloviny příštího roku, poté by navázal standardní provoz.

0

Před měsícem

Cihlu k cihle: Brno podpoří dotací vznik chráněného bydlení

Nezisková organizace Domov pro mne, z. s. připravuje rekonstrukci domu v brněnských Černovicích. Vznikne v něm chráněné bydlení. Radní dnes na svém jednání doporučili zastupitelům schválit dotaci na jeho vznik ve výši 5 500 000 korun.

0

Před měsícem

Na revitalizaci Staré Ponávky na Škrobárenské vyčlení město 25 milionů Kč

Přípravné práce na revitalizaci Staré Ponávky v lokalitě Škrobárenská (etapa 9.2) jsou v plném proudu. Na dnešním zasedání radní svěřili tuto investici Veřejné zeleni města Brna. Zároveň této příspěvkové organizaci město pošle 25 milionů Kč.

0

Před měsícem

Brno letos vyčlenilo dalších 190 tisíc korun na volnočasové aktivity dětí a mládeže

Na letošní rok již brněnští zastupitelé schválili dotace na volnočasové aktivity dětí a mládeže ve výši 12 146 000 korun. Nyní radní projednali poskytnutí dalších dotací. Spolkům a ústavům město pošle 190 tisíc korun.

0

Před měsícem

Restaurujeme unikátní byt na Hlinkách 46

Byt Herdanových na Hlinkách 46, ve kterém se dochoval původní funkcionalistický historicky cenný nábytek, je opět o krok blíž citlivé rekonstrukci a zrestaurování původního interiéru. Studenti Vyšší odborné školy restaurátorské ukončili restaurátorský průzkum a připravují restaurátorský záměr.

0

Před měsícem

Příprava na výstavbu v lokalitě Trnitá pokračuje a město na ni vyčlení 1,7 milionu korun

Radní se na svém dnešním zasedání zabývali strategickým projektem Nová čtvrť Trnitá. Na další pokračování přípravných prací vyhradili 1,7 milionu korun.

0

Před měsícem

Koncepce obecního školství představuje priority města v této oblasti i její další směřování

Brněnští radní se dnes zabývali Koncepcí obecního školství ve městě Brně do roku 2030 a doporučili Zastupitelstvu města Brna, aby ji v tomto znění schválilo. Dokument radě předložil Odbor školství a mládeže Magistrátu města Brna, jehož pracovníci se společně s externími odborníky v oblasti vzdělávání podíleli na jeho tvorbě.

0

Před měsícem

V mateřské škole na Veslařské došlo k další zásadní úpravě zahrady

V letech 2020–2021 se zahrada u Mateřské školy Veslařská dočkala dalších úprav. Nyní projekt získá dotaci z Národního programu Životní prostředí. Tento administrativní krok však musí ještě schválit květnové zastupitelstvo.

0

Před měsícem

Babiš? Jen ho nechme, ať si jezdí

„Hůř už je,“ říká v rozhovoru plzeňský senátor za ODS Lumír Aschenbrenner. Na závěr svého „vládnutí“ nám prý Miloš Zeman ještě něco ukáže. A ukrajinsko-maďarští Romové? Jsou-li občany Maďarska, ať se o ně postará Viktor Orbán. Jakožto občané EU nemají u nás nárok na podporu ani na azyl – na rozdíl od Romů třeba ze Zakarpatí, kteří mají pasy ukrajinské…

0

Před měsícem

Nejen park Mariacela se dočká schválení svého názvu - další ulice připomenou architekta či fyzika

Pracovní skupina pro názvosloví města Brna souhlasila s návrhy názvů nových ulic. Ty nyní doporučili ke schválení zastupitelům na svém jednání také radní. Nově pojmenované ulice se nacházejí v městských částech Brno-jih, Brno-střed, Brno-sever a Brno-Žebětín. V katastrálním území Komárov svůj název získá nový park.

0

Před měsícem
PolyMedia