ZPRÁVY AKTUALITY Brno

Víceleté kulturní dotace podpoří státní příspěvkové organizace a dlouhodobé projekty v Brně

Radní dnes doporučili zastupitelům schválit víceleté individuální dotace v oblasti kultury. Posuzovat se budou žádosti o dvouleté dotace pro státní příspěvkové organizace v oblasti kultury a víceleté individuální dotace, kdy bude částka vyplácena po celou dobu trvání dotace. Rozpočet příspěvků na kulturu se vrátil do období před covidem-19.

0

Před 2 dny

Na Vinohradech vyroste další mateřská škola

Čerství rodiče na Vinohradech budou mít o starost méně. Vznikne zde totiž čtyřtřídní mateřská škola. Její maximální kapacita bude 112 dětí.

0

Před 3 dny

Brno i letos podpoří Ambasádu nezávislé běloruské kultury

Třemi sty tisíci korun podpoří město činnost Ambasády nezávislé běloruské kultury v Brně v letošním roce. Fungování této instituce spadá pod příspěvkovou organizaci Centrum experimentálního divadla. Poskytnutí neinvestičního příspěvku musí schválit ještě zastupitelé.

0

Před 4 dny

Územní studie naznačí možný rozvoj lokality Palcary v Komíně

Na základě požadavku městské části Brno-Komín nechá Magistrát města Brna zpracovat územní studii pro budoucí rozvoj lokality Palcary. Na dnešní schůzi Rady města Brna byl vybrán zhotovitel, který dokument vypracuje. Bude jím Ing. arch. Barbora Jenčková.

0

Před 6 dny

Brno jako první publikuje data dle standardů otevřených formálních norem

Město Brno má již zavedený systém publikace otevřených dat prostřednictvím portálu data.brno.cz.

0

Před týdnem

Očkování na náměstí Svobody nabídnou široké veřejnosti městská část Brno-střed a Společnost Podané ruce

Společnost Podané ruce o.p.s. ve spolupráci s městskou částí Brno-střed otevírá nové očkovací centrum na jednom z nejfrekventovanějších míst v Brně. Medical truck, ve kterém je možné podat až tisíc dávek denně, bude pro veřejnost otevřen sedm dní v týdnu.

0

Před týdnem

Rekonstrukce Arnoldovy vily začala - Vznikne zde Centrum dialogu

Dne 14. 12. 2021 se ve 13 h. uskutečnila slavnostní ceremonie poklepání základního kamene projektu „Centrum dialogu – Záchrana a rehabilitace Arnoldovy vily“.

0

Před 3 týdny

Dominantou brněnského Mendlova náměstí se stane Hrachovina

Mendlovo náměstí v Brně, které v současné době prochází rozsáhlou rekonstrukcí, ozdobí Hrachovina. Tak se jmenuje dílo, které nejlépe vyhovělo kritériím veřejné soutěže na zhotovení monumentu při příležitosti 200. výročí narození otce genetiky Gregora Johanna Mendela.

0

Před 3 týdny

Turistická sezóna v Brně: Narostl počet ubytovaných hostů i podíl zahraničních návštěvníků

Přesto oproti loňsku v hlavní sezóně narostl počet ubytovaných hostů, počet přenocování i podíl zahraničních návštěvníků. Výrazně stoupl prodej turistických karet Brnopas.

0

Před 3 týdny

Základní škola Přemyslovo náměstí by se mohla dočkat nových odborných učeben

Základní škola Přemyslovo náměstí v Slatině by se mohla dočkat nových odborných učeben. Včera brněnské zastupitelstvo schválilo projekt úprav, nyní Rada města Brna souhlasila také s podáním žádosti o dotaci. Samotná realizace by pak měla proběhnout v letech 2022–2023.

0

Před 4 týdny

Ekologické dotace podporují trvalou udržitelnost v Brně

Tradiční programy ekologických dotací Zeleň střechám! a Nachytej dešťovku! budou vypsány i příští rok. Radní dnes schválili každoroční aktualizaci těchto programů.

0

Před měsícem

V příštím roce podpoří projekty hvězdárny Evropská unie i Jihomoravský kraj

Brněnská hvězdárna na Kraví hoře oslavila letos 10 let od velké rekonstrukce, díky které zprovoznila digitárium a další speciální vybavení. Rozsah aktivit má tak velký, že se každý rok účastní dotačních řízení na jednotlivé projekty od mnoha zdrojů. Letošní žádosti dnes projednali a schválili radní.

0

Před měsícem

Město opraví tři neobyvatelné byty

Vybydlené byty po bývalých nájemnících na Tržní a Vlhké i byt, do kterého zateklo a vytvořila se plíseň. Ty budou už začátkem příštího roku zářit novotou, připravené přivítat nové obyvatele. Město do jejich rekonstrukce investuje zhruba 600 tisíc korun.

0

Před měsícem

Nabídneme první byty na opravu vlastním nákladem

Rada městské části Brno-střed schválila zveřejnění prvních vybraných běžných obecních bytů k pronájmu na dokončení oprav vlastním nákladem žadatele. Jedná se o deset bytových jednotek na ulicích Bayerova, Josefská, Masarykova, Orlí, Solniční a Tučkova a zájemci si o ně mohou požádat od 3. do 31. ledna.

0

Před měsícem
The Loop Jazz Club