ZPRÁVY AKTUALITY Brno

Brno se příští rok představí na veletrhu MIPIM

Brno se bude v příštím roce prezentovat ve francouzském Cannes na veletrhu MIPIM, který se zaměřuje na oblast investičních příležitostí a realitního trhu. Dnes tuto účast schválili radní s tím, že na veletrhu bude prezentována chytrá čtvrť Špitálka a nová čtvrť Trnitá.

0

Před 2 dny

Informační strategie města Brna prochází každoroční aktualizací

Informační strategie města Brna prochází každoroční aktualizací. Její znění na období 2022–2026 dnes projednala Rada města Brna a doporučila ho ke schválení zastupitelům.

0

Před 3 dny

Brněnské spolky dětí a mládeže i další organizace si rozdělí téměř 15 milionů korun

Rada města Brna schválila na příští rok dotační programy na rozvoj mladých studentů zapojených do projektu DofE, na podporu volnočasových aktivit dětí a mládeže a také na zkvalitnění zařízení a vybavení pro volný čas. Žádosti bude možné podávat během října letošního roku.

0

Před 4 dny

Město finančně podpoří další školu zapojenou do programu DofE

Střední zdravotnická škola na Jaselské rozšířila řady institucí, které se účastní programu neformálního vzdělávání The Duke of Edinburgh’s International Award Czech Republic Foundation (DofE). Brno zapojené školy finančně podporuje, a proto radní doporučili ke schválení zastupitelům dotaci pro danou školu ve výši 40 tisíc korun.

0

Před 5 dny

Podpora ekologické výchovy a oživení nábřeží i vnitrobloků pokračuje

Stejně jako v předchozích letech i letos Brno pokračuje v podpoře ekoprojektů. U tří dotačních programů byly aktualizovány podmínky tak, aby mohly být opětovně vypsány.

0

Před 6 dny

BOHEMIA JAZZFEST se vrací na náměstí Svobody

Festival Bohemia JazzFest se po třech letech vrací na náměstí Svobody. Koná se od 18. do 19. července a je jako vždy pro všechny návštěvníky zdarma. Stejně jako dva předchozí ročníky, které se uskutečnily v komornější atmosféře na nádvoří radnice Brna-střed (2020) a na Dominikánském náměstí (2021), i tento letošní 17. ročník podporuje městská část Brno-střed.

0

Před týdnem

Do zastupitelstva míří nová vyhláška o odpadovém hospodářství

Prvního ledna nabyl účinnosti nový zákon o odpadech (č. 541/2020 Sb.). Na změny v něm obsažené reaguje i městská vyhláška o odpadech, jejíž aktualizované znění posvětili radní. Finální slovo bude mít Zastupitelstvo města Brna.

0

Před týdnem

Známe další trojici finalistek Miss ČR 2022

Ukončením třetího semifinálového kola známe již devět jmen finalistek Miss České republiky 2022.

0

Před týdnem

Na Vinohradech vyrostla díky participativnímu rozpočtu nová pumptracková dráha

Ve čtvrtek 23. června byl slavnostně otevřen projekt Cyklo-park mezi Vinohrady a Líšní s bohatým doprovodným programem. Na pumptrackové dráze v blízkosti ulice Bořetické si návštěvníci užili i výborná exhibiční vystoupení na BMX a horských kolech.

0

Před měsícem

Cyklostezka na Řípské spojí Olomouckou s Tuřankou

Další část páteřní cyklotrasy, která propojuje centrum Brna s obcemi na Šlapanicku, je blíže své realizaci. Radní dnes na pravidelném jednání schválili investiční záměr na vybudování cyklostezky v Řípské ulici ve Slatině.

0

Před měsícem

Radní vybrali dodavatele elektronických pečetí

Rada města Brna dnes vybrala dodavatele k plnění veřejné zakázky malého rozsahu na službu „Integrace modulu eIDAS se službou I.CA a vizualizovaný podpis pro e-spis“. Smlouvu, jejíž znění radní taktéž schválili, uzavře město Brno s ICZ, a. s. Služba vyjde na necelý půlmilion korun.

0

Před měsícem

Energeticky výhodná svítidla i nové rozvody zajistí rekonstrukce Waldorfské školy

Waldorfská škola Brno – střední škola, základní škola a mateřská škola na Plovdivské bude mít nové rozvody nízkého napětí. Během prázdninové rekonstrukce v pavilonu C se vymění také svítidla za moderní a energeticky vyhovující. Radní dnes na jednání schválili vypsání veřejné zakázky na zhotovitele rekonstrukce.

0

Před měsícem

Brno souhlasí s projektovou dokumentací pro sportovní a rekreační areál u Anthroposu

Fotbalová hřiště, pumptrack a další zázemí nabídne sportovní a rekreační areál u Anthroposu. Brněnští radní dnes schválili souhlasné vyjádření města k projektové dokumentaci pro společné územní a stavební řízení stavby nazvané „Anthropos – sportovní a rekreační areál – I. etapa“.

0

Před měsícem

Stará hasička v nové podobě. Na opravu může získat dotaci

Bývalá hasička na Hlavní v Komíně a její okolí jsou centrem společenského dění v této městské části. Venku se konají hody, vánoční trhy i koncerty, uvnitř klubové a vzdělávací aktivity. Budova z konce 18. století je dlouhodobě ve špatném technickém stavu, který je nutné naléhavě řešit. Město Brno na její rekonstrukci může získat dotaci ze Státního fondu podpory investic. Zastupitelé dnes s přípravou žádosti o dotaci souhlasili a schválili také posouzení projektu.

0

Před měsícem
Reviens Bébel!